X


İlk Ortaklık Kampanyanızı Oluşturarak En İyi Programa Katılmanızın Yolu

Affiliate ağınızın kar elde etme olasılığı, diğer birçok girişimden (özellikle riskin çok yüksek olduğu tech-startup) çok daha yüksektir.
12:10
19 Ocak 2019
Okuma Süresi: 6 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Affiliate marketing (performans reklamcılığı), genç ve çalışkan kişilerin sürdürülebilir pasif gelir kaynakları oluşturması için en “afilli” yoldur. Serbest çalışan ve girişimci yaşam tarzı ile oldukça etkili, düşük riskli, yüksek ödül-erken emeklilik stratejisi oluşturur. Bu makalede, sizlere bunu nasıl yapabileceğinizi anlatacağız.

Özgür bir hayat yaşamak, istediğiniz yerde çalışmak ve 30’larınızın başında çalışmayı bırakmanıza olanak sağlayacak bir sermaye oluşturmak istiyorsanız, affiliate marketing harika bir yöntemdir. Hem kendi şirketinize fon sağlama, hem de bağımsız bir profesyonel olarak çalışmanıza olanak verme potansiyeli vardır.

Affiliate ağınızın kar elde etme olasılığı, diğer birçok girişimden (özellikle riskin çok yüksek olduğu tech-startup) çok daha yüksektir. Kısacası bir freelancer olmaktan daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Girişimciliğin ve affiliate marketer olmanın önemli bir ortak noktası ise başarılı olmak için abartılı analizler, planlar, teoriler yapmanıza gerek olmamasıdır. Tek yapmanız gereken çabuk harekete geçmek ve çabuk vazgeçmemektir.

Bu noktada büyük planlar yapmanın bir anlamı yok, çünkü yapmaya başlamanız size hiçbir masrafa mal olmayacak. Yapacağınız tek şey bir kaç dakikada bir kampanya oluşturmak. Sonra kampanyanızın linklerini arkadaşlarınıza gönderir, sosyal medyada paylaşır ve yeni kullanıcılar çekip çekmediğini görürsünüz.

Engelleri kaldıralım!

 1. Hangi marka ile çalışabilirim?
 2. Nasıl başlarım?

Hangi ortaklık programını seçmeliyim?

Affiliate market endüstrisi global olarak büyümeye devam ediyor. Markalar ve ortaklar için oldukça çıkarlı olmasından dolayı bu aslında hiç şaşırtıcı değil. Bunun bir yan etkisi ise tabii ki etrafımızda pek çok affiliate marketing programlarının bol olması. Peki doğru olanı nasıl seçebiliriz?

Birkaç kolay kritere göz atalım. Ortaklık kurmak isteyeceğiniz iş:

 1. Mümkünse bir arama motoru kullanarak, (ör: Google) çekici dijital ürünleri tanıtmalı (fiziksel ürünlerde marjin daha azdır).
 2. Ömür boyu süren, rekabetçi çok düzeyli gelir payları sunmalı (bir ürün veya servis için yinelenen ödemeli)
 3. Size yüksek dönüşüm oranları sağlayacak hızlı büyüyen bir ürün veya hizmeti tanıtmalı;
 4. Parlak ve uzun vadeli perspektiflere sahip olan ürünleri sunmalı,
 5. Müşteri kayıp oranı riskini almamanız için, mükemmel bir müşteri hizmetine ve ürün incelemelerine sahip olmalı,
 6. Gelir akışlarını kontrol etmenizi, pazarlama çabalarınızı optimize etmenizi ve çok düzeyli ağı yönetmenizi kolaylaştırmak için mükemmel bir ortaklık takip yazılımı kullanmalıdır.

Unilink.io temelli çalışan SimpleFX Affiliate Marketing Programı’nda bunların hepsini bulabilirsiniz. Hızla büyüyen, 200,000’den fazla kullanıcıya sahip, dünyanın her yerinden herkesin erişebileceği, gücünü kripto paralardan alan bir platformu tanıtmaya ne dersiniz?

Yatırım platformları paralarını her ticaretin küçük komisyonlarından (spread dediğimiz) kazanır.  Başlangıçta maliyet küçük ve fark edilemezdir, ancak para kazanmayı bilen büyük hacimli yatırımcılar büyük getiri sağlarlar. Bir ortak (affiliate) olarak, ortaklık linklerinize tıklayarak gelen ve açılan her hesaptan ömür boyu ürettiği gelirin %25’e kadarını elde edebilirsiniz. Dahası, sizin ortaklarınız getirdiği kullanıcılardan da %5’e kadar gelir kazanabilirsiniz. Başka bir tabirle, çok seviyeli kazanç.

Hepsi bu da değil. Unilink.io, SimpleFX Affiliate Marketing Programı’nı kullanır. Platform, gerçek zamanlı istatistikler ve çeşitli dillerde hazırlanmış birinci sınıf reklamlara kolayca erişim sağlar.

İlk kampanyanızı oluşturun

SimpleFX Affiliate Marketing Program’nın en iyi yanı ise tanıtımını yaptığınız kaliteli ürünün bizzat kendisini kullanıyor olmanızdır. Bu her şeyi dahada kolay kılıyor. İlk kampanyanızı 2 dakikada oluşturmanız için küçük bir rehbere göz atalım.

1. SimpleFX’e kayıt olun. Depozito yapmanıza gerek yok, sadece bir e-posta adresine ihtiyacınız var.

2. Unilink.io gösterge paneline gitmek için, uygulamanın ☰ menüsündeki “Arkadaşları yönlendir” ‘e tıklayın.

3. Bu sizin kullanıma hazır ortaklık paneliniz. İstatistikler şu esnada boş.

4. Bu yüzden “Campaigns” kısmına geliyoruz, ve “NEW CAMPAIGN” butonuna tıklıyoruz.

5. Herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek yok. Sadece kampanyanıza bir isim verin.

6. İşte bu kadar! İlk kampanyanız artık hazır. Yönlendirme linklerinizi paylaşmaya artık başlayabilirsiniz ve bu linklerle kayıt olan her kullanıcı sizin için gelir üretecek.

Linklerinizi paylaşmaya başlayın

Bu kısım da bir o kadar kolay.

 1. “SHARE CAMPAIGN +” (KAMPANYAYI PAYLAŞ) butonuna tıklayın.

 1. Unilink.io’nun SimpleFX Affiliate Marketing Programı ile üç farklı dağıtım kanalı arasından seçim yapabilirsiniz: reklam afişleri, kolay linkler veya açılış sayfaları. Unilink.io ‘da her şey kullanıma hazır, yalnızca sizin paylaşmanızı bekliyor.

 1. Görüntülü reklamlar için 50 çeşit tasarımdan birini, hedef kitlenizle konuşmak istediğiniz dilde ve büyüklükte seçerek HTML kodunu panoya kopyalayın.
 2. Kolay linkler ve açılış sayfaları için durum daha da kolay. 2 tık ile sizin için çalışan ve tıklama oranı için optimize edilmiş bir açılış sayfası elde edin.

 1. Afişlerinizi, linklerinizi ve açılış sayfalarınızı tanıtmaya başlayın.

Teknik olarak hepsi bu. En zor adımı geçtiniz. Şimdi şansınızı bir deneyin ve linklerinizi paylaşmaya başlayınBunu her yerden yapabilirsiniz. Ürününüzü tanıtırken kitlenize verdiğiniz değeri anlamanız çok önemlidir. SimpleFX, kelimenin tam anlamıyla her cihazda çalışan sezgisel, hızlı ve güvenilir bir alım satım uygulamasıdır. En iyi özelliği ise, hem acemi hem de usta  yatırımcılara uygun olmasıdır. SimpleFX, memnun müşteriler tarafından sonsuza dek kullanılan bir üründür.

Dahası, ürettikleri gelir sadece tekrar etmekle kalmıyor, zamanla yuvarlanan bir kartopu gibi büyüyor. Getirdiğiniz yeni kullanıcılar gün içinde nasıl para kazanacaklarını keşvederken, SimpleFX ekibi onlara öğreticiler ve alım-satım dersleriyle destek olur.

Sizin için uygun yatırımcı ve ortakları nasıl bulabilirsiniz? SimpleFX ‘i tanıtmaya başlayın

 1. Sosyal medyadaki tartışmalara katılın ve avantajlarını tanıtın
 2. YouTube videoları ve yorumlarıyla tanıtım yapın
 3. Aranabilir blog yazıları hazırlayın
 4. Blogunuzu veya açılış sayfalarınızı tanıtmak için reklamlar verin
 5. E-mail pazarlama kampanyaları yürütün
 6. Bulabileceğiniz diğer her türlü pazarlama yöntemlerini kullanın

Hepsi bu. Başlaması basit ve ilk sonuçları alması kolay. Yeni bir iş planlarlarken daha fazlasına ihtiyacınız yok. Zamanla hakim olacaksınız. Ortaklarınızla konuşmaya başlayın ve verimli metodlar geliştirin ki, sadece yeni müşteriler değil, yüksek oranda yatırım yapma potansiyeline sahip yeni ortaklar da çekerek kar elde edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar