X

“İlk Adım Kampanyası” Düzenleyen Paribu’yu Yakından Tanıyalım

14 Şubat 2017’de kullanıma açılan Paribu, üç buçuk yıldır Türk kripto para kullanıcılarına ve yatırımcılarına hizmet veriyor.
22:13
25 Kasım 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Kripto para birimlerinin popülerliklerinin artması ile kripto para borsaları da daha çok gündeme geliyor. Türkiye’de de Paribu, uzun zamandır hizmet veren, güvenilir, kullanımı kolay ve hızlı borsalar arasında yer alıyor.

Paribu Nedir?

Paribu, bir kripto para işlem platformudur. 14 Şubat 2017’de kullanıma açılan Paribu, yaklaşık dört yıldır Türk kripto para kullanıcılarına ve yatırımcılarına hizmet veriyor. Paribu’da listelenen kripto para birimi sayısının 22 olması ve Paribu müşteri destek biriminin 7 gün 24 saat hizmet veriyor olması önemli özellikler arasında yer alıyor.

Bunlara ek olarak Paribu’nun yaklaşık 1 milyon kullanıcısı bulunuyor ve günlük ortalama işlem hacminin 48 milyon dolar olduğu ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Paribu’nun Avantajları

Özellikle yeni kullanıcılar ve tecrübesiz yatırımcılar için kullanılan platformun müşteri destek hizmetleri ve kullanımının müşteri odaklı olarak kolay bir şekilde tasarlanmış olması büyük önem taşıyor. Paribu’nun bu özellikleri kullanıcısına sunduğu görülüyor.

Paribu ile kullanıcılar hafta sonları da dahil olmak üzere 7 gün 24 saat alım satım işlemlerini ve para yatırma çekme işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ayrıca kolay al/sat seçeneği ile kullanıcıların hızlı bir şekilde işlem gerçekleştirmesine de imkan sağlıyor.

Bunlara ek olarak Paribu’da 22 kripto para birimi listeleniyor ve platform kullanıcılarına istedikleri miktarda kripto para işlemi yapmalarına imkan tanıyor. Kullanıcılar 10 TL gibi küçük rakamlara bile kripto para işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Paribu’da listelenen kripto para ise şu şekilde sıralanıyor: Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC), XRP, Ethereum (ETH), EOS, Cardano (ADA), Stellar (XLM) Dogecoin (DOGE), NEO, Tether (USDT), Holo (HOT), Bitcoin Cash (BCH), Tron (TRX), Basic Attention Token (BAT), BitTorrent Token (BTT), Chainlink (LINK), Ravencoin (RVN), WAVES, Chiliz (CHZ), Ontology (ONT), Tezos (XTZ), Cosmos (ATOM).

Öte yandan Paribu kullanıcıları Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Fibabanka ve Papara ile 7/24 Türk Lirası yatırma ve çekme işlemi yapabiliyor ve TL yatırma işlemlerinde herhangi bir alt limit bulunmuyor. Ayrıca altcoin çekme işlemlerinde blok ağı transfer ücretleri kullanıcılar adına Paribu tarafından karşılanıyor. Yani altcoin çekme işlemlerinde işlem ücreti bulunmuyor.

Tüm bunlara ek olarak Paribu’nun kullanıcılarına sunduğu diğer avantajlar şu şekilde sıralanıyor:

  • Güvenlik: Paribu’da kullanıcı varlıkları soğuk cüzdanlarda saklanıyor ve güncel güvenlik tedbirleri ile hem veriler hem varlıklar korunuyor.
  • Müşteri Destek Hizmeti: Paribu kullanıcılarının herhangi bir konuda sorun yaşaması halinde 7/24 ulaşılabilecek bir destek hattına sahip. Kullanıcılar 7 gün 24 saat destek@paribu.com üzerinden destek birimine ulaşabiliyor.
  • Paribu Alarm: Paribu mobil uygulamasındaki alarm özelliğiyle kullanıcının seçtiği kripto para belirlediği fiyata ulaştığında platform kullanıcıya haber veriyor.
  • Şeffaflık: İşlem hacminin önemli bir konu olduğu piyasada Paribu’daki tüm işlem hacimlerinin gerçek verileri gösterdiği belirtiliyor. Bu sayede kullanıcılar şeffaf bir takip yapabiliyor.
  • Anlık Fiyat Performansları: Kullanıcılar ilgilendikleri kripto para birimlerinin fiyat performanslarını anlık olarak grafikler üzerinden takip edebiliyor.
  • Stop Loss: Kullanıcılar, stop-loss ile bir kripto para biriminin belirledikleri fiyata ulaşmasına halinde devreye alınacak emirler oluşturabiliyor.
  • Favoriler: Paribu ile kripto para yatırımcıları takip etmek istedikleri kripto parayı favorilere ekleyerek kolay bir şekilde takip edebilir.
  • Widget’ler: Paribu kullanıcıları telefonlarına Widget ekleyerek anlık fiyatların otomatik olarak görünmesini sağlayabilir.

Paribu’dan İlk Adım Kampanyası

Paribu, geleneksel finans araçlarıyla tanışmamış kişilerin bile kolay ve pratik kripto para işlemi yapması için potansiyel kullanıcılara hizmet sunmayı hedefliyor ve bu doğrultuda yeni bir kampanya geliştirdi. Paribu bu kampanya ile kripto paraya merak duyan herkesin Bitcoin dünyasına ilk adımı Paribu ile atmasını hedefliyor.

“İlk Adım Kampanyası” olarak adlandırılan kampanya kapsamında Paribu, 16 Kasım-29 Kasım süresince mobil uygulamasını indirip, ücretsiz üye olup, online kimlik doğrulamasını tamamlayan yeni kullanıcılarının hesabına 10 TL’lik “ilk adım” hediyesi yatırıyor. Paribu mobil uygulamasında geçerli olacak kampanya ile kullanıcılar 10 TL’ye dahi kripto para almanın mümkün olduğu Paribu’da “ilk adım” hediyeleriyle 22 kripto paradan dilediğini alabilecek.

Kampanyadan, Paribu’ya üye olmasına karşın 16 Kasım’a dek herhangi bir finansal işlem yapmamış kullanıcılar da online kimlik doğrulamalarını tamamlayarak yararlanabilecek.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar