X


İddia: Bakkt Üçüncü Çeyrekte Piyasaya Çıkacak Ancak Plan Oldukça Riskli!

Bakkt'ın piyasaya çıkması için önünde 1 büyük engel kaldı.
17:00
27 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

En azından Bitcoin (BTC) ETF’si kadar heyecan yaratan ve merakla beklenen Bakkt platformu geçtiğimiz hafta başında kullanıcı testlerine başlasa da hala tam olarak piyasaya çıkmış sayılmaz. The Block kaynağının aktardığı bilgilere göre borsa çok yakında piyasaya sürülecek ancak ilk ürün yapısı ciddi riskler içermekte.

İçerik Rehberi

Bakkt İçin Kritik Engel

The Block’un çeşitli kaynaklardan edindiği bilgilere göre Bakkt’ın üst firması Intercontinental Exchange hala New York’un finansal regülatörü NYDFS’nin onayını beklemekte ve NYDFS’nin Bakkt Warehouse için onay vermesi durumunda Bakkt tam olarak hizmete geçebilecek. Bakkt Warehouse isimli firma fiziki teminatlı Bitcoin vadelilerinin sahip olması gereken BTC miktarını depolayacak ve bu sebeple kilit bir öneme sahip.

 Anonim kalmak isteyen bir Bakkt yetkilisi konu hakkında yaptığı açıklamada vadeli işlem sözleşmesinin depodan oldukça farklı olduğunu ancak bu ürünün tamamıyla söz konusu depoya bağlı olduğunu vurguladı.

Bakkt geçtiğimiz Mayıs ayında yaptığı açıklamada belirli bir süre boyunca bir günlük sözleşmeler değil de direkt olarak bir aylık sözleşmeler ile piyasaya çıkacağı haberini paylaşmıştı. Bakkt’ın CME ve CBOE gibi diğer vadeli işlem platformlarından en büyük farkı ise bunun fiziki teminatlı Bitcoin ile işlem yapacak olması. Yani teknik olarak her bir Bitcoin vadelisinde müşteri gerçek bir Bitcoin satın almış olacak ve bu piyasayı canlandıracak.

Bakkt’ın kullanıcı testleri ile ilgili detaylı haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar