reklamı kapat
 • BTC  :  43.970,77 ₺
 • ETH  :  3.589,45 ₺
 • BCH  :  5.789,61 ₺
 • XRP  :  4,32 ₺
 • BTC 43.970,77 ₺
 • ETH 3.589,45 ₺
 • BCH 5.789,61 ₺

ICO’lar İçin Reklam Ağı: Bitcomo ICO’su 18 Ekim’de

13 Ekim 2017
 • Coin TürkCoin Türk
Smart Contract projeleri ve ICO’ları için reklam ağı olarak hizmet veren Bitcomo ICO kampanyası düzenliyor. Platformun para birimi olan BM sembollü token’lerin satışa sunulacağı ICO ile birlikte şirket, gelişimine hız vermeyi ve hedef müşteri oluşturmak üzere tasarladığı blockchain merkezli reklam ağını büyütmeyi amaçlıyor.

Geleneksel model

Geleneksel iş modelinde en ünlü, en prestijli reklamcılar dahi onay almamış hedef müşterilerin teminatı olarak düşünülen komisyonun tamamını zaman zaman ödemez ve yayıncılar bu yüzden büyük sıkıntı çeker.

Reklamcılar

Reklamcılar ödedikleri para karşılığında gerekli değeri görüp görmediklerinden her zaman emin olamaz ve botların kullanımı gibi dolandırıcı faaliyetlerde bulunduğundan şüphelendiği yayıncıları kara listeye almak zorunda kalır.

Yayıncılar

Reklamcılar tarafından direkt olarak yapılan yayıncı ödemeleri, birçok sebepten dolayı çoğu zaman engellenir ve yayıncıya geçmez.

Bitcomo

Ethereum blockchain’indeki Smart Contracts altyapılı müşteri oluşturma sektörünün, bundan sonraki ICO’ların (İlk Coin Arzı) oluşturulması gibi birçok uygulama alanı bulunuyor. Bitcomo, sonuçlar** iletildikten sonra ödemelerin hemen yapıldığı smart contract altyapılı bir reklamcılık modeli geliştirmeyi planlıyor. (** ICO’lara yapılan yatırımlar, haber bülteni aboneliği, ön satış karşılama sayfasının ziyaret edilmesi ve smart contract merkezli satış vb.)

Bitcomo’ya göre performans temelli dijital marketing, reklamcılık sektörü için en ideal model. Bu model, hem üst seviye reklamcıların daha fazla hedef müşteri kazandığının hem de yayıncıların daha çok kâra geçtiğinin kanıtlandığı bir model. Proje ekibi, Bitcomo’yu blockchain üzerinde geliştirerek söz konusu CPA (cost per action – harekete bağlı masraf) modelini daha etkili ve şeffaf bir hâle getirmeyi amaçlıyor.

Bitcomo’ya göre blockchain, dolandırıcılıkla mücadelede etkili ve mükemmel bir çözüm. Reklamcılarla yayıncılar arasında tüm döngü tamamen şeffaf olduğu için her tık ve her hedef müşteri (satış, hareket ve hedefin tamamlanması vb.) izlenebilir ve Bitcomo node’larındaki değiştirilemez ve açık kod kullanılarak bu süreç görüntülenebilir.

Bitcomo’nun esas değeri

Bitcomo Marketing Token’i BM, merkezsiz blockchain sisteminde hedef müşteri oluşturma sektörünün etkinliğini artırıyor. Bunun yanı sıra geliştiricilerle danışmanlar (AdGroup’a dahil olan MetaHash) arasında yapılan işlemleri hızlandırıyor ve işlemlerde saniyede 500 bin sorguya (QPS) çıkarak blockchain’deki hedef müşteri ve tıklamaların takibini daha etkili bir şekilde yapıyor.

Yapılan isteğin doğrulanmasından hemen sonra istekler işleniyor. Özetle BM’yi, Bitcomo platformundaki ve node’larındaki yayıncılar, reklamcılar ve kullanıcılar arasında direkt olarak geçerliği olan bir takas birimi olarak nitelendirebiliriz.

Şirketin danışmanı olan MetaHash, aynı zamanda şirketin partneridir. MetaHash bununla birlikte BM token’lerinin alınıp takas edilebileceği bir token mağazası işlevi görür. Bitcomo yayıncıları yalnızca BM token cinsinden ödeme alabilecekken token sahipleri ilerleyen aylarda token’lerini itibari ve kripto paralar karşılığında takas edebilecek.

ICO

Bitcomo ICO’su 18 Ekim 2017’nin ilk saatleri itibariyle başlıyor. Platformun para birimi olan BM token’lerinin toplam miktarı 500 milyon olarak belirlendi. BM token’lerin yüzde 25’i, yani 125 milyonu ICO süresince yatırımcılara dağıtılacak. Yüzde 65’i, yani 325 milyonu platformda ödül olarak ve yayıncı kazançlarının ödemesinde kullanılacak. Geri kalan yüzde 10, yani 50 milyon token ise proje ekibinin olacak. Proje ekibi, ICO için yatırım hedefini 37,5 milyon dolar olarak belirledi. BM token’inin birim fiyatı ise 0,30 dolar olarak belirlendi.

ICO tamamlandıktan sonra BM token’i çeşitli borsalarda işlem görecek. Proje ekibi, kripto para borsaları Bittrex, Coinone ve Huobi ile bu konudaki görüşmelerini sürdürüyor.

Bitcomo’ya dair daha fazla bilgi almak ve yaklaşan Bitcomo ICO’suna katılmak için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

BitcomoWhitepaperBlog

ETİKETLER
loading...
 • BEmre
  4 ay önce

  Yenilikçi ya da devrimci, önemli değil. Neyse, bugün yeni bir şey .Bu adamların fikirleri hoşuma gitti.

  2
 • lemony1602
  4 ay önce

  Gerçekten pasif bir gelir, tıpkı bir banka gibi! … ama bence burada kazanç daha büyük olacak

  2
 • paly
  4 ay önce


  Dürüst olmak gerekirse, bu projeye bankadan daha fazla güveniyorum, bankanın tek yaptığı paramızı çalmak.”

  2
 • crjkmrjktnghjqltn758632
  4 ay önce

  Bir sürü ileri teknoloji kullanıyorlar. Sanki birlikte değil hepsi ayrı ayrı çalışıyorlar. Bu proje gerçekten çok yenilikçi.

  2