reklamı kapat

Ice Rock’la Kazakistan’da Madenciliğin Keyfini Çıkarın

13:40
13 Mart 2018

Ice Rock Mining yatırım dünyasını bitcoin madenciliğiyle buluşturuyor. Halihazırda faaliyetlerine hız kesmeden devam eden şirket müşterilerini “iş ortağı” olarak görüyor ve elde ettiği kazancı müşterileriyle paylaşıyor. Yıllık %200 kar getirisi vadeden Ice Rock Mining “iş ortaklarına” iyi bir pasif gelir elde etme fırsatı sunuyor.

Nasıl çalışır?

Ice Rock’ın madencilik tesisi Kazakistan’daki eski bir sovyet askeri bölgesinde, bir yeraltı mağarasının içinde yer alıyor. Bölgenin doğal sıcaklığı 12 derece olduğundan, tesisin elektrik masrafı oldukça düşük. Üstelik elektrik şirketleriyle yapılan anlaşmalar sayesinde elektrik masrafları daha da düşüyor. ICE Rock Mining CEO’su Malik Murzashev aynı zamanda tesislerin de tek sahibi. Dolayısıyla tesis için sürekli olarak kira ödemesi yapmaya gerek kalmıyor. Giderlerin düşük oluşu ve bölgesel şartların getirdiği operasyonel avantajlar yatırımcıların proje için yapması gereken masrafı oldukça asgari bir düzeye çekiyor ve yatırım getirisini büyük oranda artırıyor.

Şirketin yönetim kanadından verilen demeçlerde, bitcoin’in artacağına inanan yatırımcılar için projenin biçilmez kaftan olduğu vurgulanıyor. Eğer kendi başınıza madenciliğe başlamayı düşünüyorsanız Ice Rock tam size göre. Zira platforma dahil olarak hiçbir teknik ayrıntıya kafa yormak zorunda kalmadan yüksek bir yatırım getirisi sağlayabilirsiniz.

Tecrübeli proje ekibi ve danışman kadrosu

Ice Rock Mining projesi 12 kişiden oluşuyor. Programcılıktan geliştiriciliğe; pazarlamadan muhasebeye farklı disiplinlerden uzmanları bir araya getirmesi projenin en büyük artılarından biri.  Bu 12 kişi, proje hissedarlarına blockchain alanında cazip ve sabit bir yatırım fırsatı sunmak için var gücüyle çalışıyor. Tamamen sanal ve uzaktan etkileşimli bu piyasada proje ekibi yatırımcılarla sıkı bağlar kurma ve “şeffaflık” hususunda ezberleri bozma peşinde. Bitcoin’deki kar potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu düşünen Ice Rock Mining ekibi yatırımcılara tamamıyla yenilikçi bir yatırım fırsatı sunuyor.

Ice Rock Mining’in danışman kadrosu da girişimci ruha sahip kişilerden oluşuyor. Madencilikteki potansiyeli fark eden danışma kurulu platformun müşteri tabanını genişletmek için yoğun mesai yapıyor. Öte yandan şirkete yatırım yapan kişiler bir süre sonra şirket danışmanı dahi olabilir.

Bölge şartları

Şirketin madencilik tesisi Kazakistan’ın başkenti Almatı’nın dışındaki bir köyde yer alıyor. Bölge esasında bir tarım bölgesi olduğu için şirketin elektrik masrafları sübvanse edilmiş durumda. Bunun yanı sıra madencilik tesisini çevreleyen büyük alanın da şirkete ait olması, tesisin gelişimine olumlu yönde etki edebilir. Soğutma başta olmak üzere operasyonel sorunların olmaması ve sübvanse elektrik masrafları sebebiyle proje ekonomik açıdan son derece sürdürülebilir nitelikte. Proje ekibi bu sebeple yatırımcılardan gelecek parayı oldukça verimli bir şekilde kullanabilir.

Mağarada hava sıcaklığının yıl boyu 12 derece olması nedeniyle bölgede kripto para madenciliği yapmak oldukça avantajlı. Zira ne aktif GPU’ya ne de ASIC’in soğutma ve kurulum cihazlarına ihtiyaç duyuluyor. Lokasyon (kırsal kesim) ve tarımsal sübvansiyon sebebiyle tesislerde dünyanın belki de en ucuz elektriği kullanılıyor. Tüm bu faktörler kripto para madenciliği yapmak için gereken masrafları yaklaşık %25 oranında azaltıyor ve projeyi mali açıdan oldukça elverişli kılıyor.

ICO

Devam eden ICO kapsamında 20 milyon ROCK2 token’i basıldı. Token’lerin birim fiyatı ise 1 dolar olarak belirlendi. BTC ve ETH ödemesi yaparak token sahibi olmak mümkün. Geleceğin umut vadeden platformlarından Ice Rock Mining’e şans vermenizi öneririz. Üstelik şu ana kadar 6 milyon dolar yatırım toplanan ICO’da kısa bir süreliğine %35 bonus geçerli. Ice Rock Mining’e ve ICO’ya dair daha fazla bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Ice Rock MiningWhitepaperTwitterFacebookBitcoinTalkBlogTelegram

Sorumluluk Reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun