reklamı kapat

Ice Rock Mining ICO’sunun 2. Fazı Başlıyor

11:10
11 Ekim 2018

Coin Türk okurlarını geçtiğimiz aylarda Ice Rock Mining şirketiyle tanıştırmıştık. Ice Rock Mining’in ikinci ICO dönemi Mayıs 2018’te tamamlandı ve 28 Eylül’de yatırımcılara ilk ödeme yapıldı. Bu aşamadan sonra madencilik çiftliği tam kapasite çalışmaya başlıyor.

Kazakistan’ın en başarılı kripto para projesi Ice Rock Mining‘i ticari Bitcoin madenciliği, pasif gelir ve yeni bir para piyasası ekosistemi gibi anahtar kelimelerle tanımlayabiliriz.

Projenin kripto parası ROCK2 ağustos ayından beri işlem görüyor. CoinMarketCap’e göre şu sıralar 0,38 dolardan işlem gören ROCK2 6,01 milyon dolar piyasa değeriyle 452. sırada yer alıyor.

Proje ekibi şu sıralar 2. ICO dönemine hazırlanıyor. Bir yandan da Kazakistan’daki madencilik tesisini en ince detayına kadar inşa ediyor. Ekip çalışmalarını bir video ile yatırımcılara gösterdi. Tesiste büyük havalandırma cihazları yerleştirildi. 4 bin metrekarelik alana test amaçlı konuşlandırılacak ASIC cihazlarının toplam sayısı 500. Ay sonuna kadar 1.500, yıl sonuna kadar 5.000 ila 7.000 cihaz daha hazır hale getirilecek.

Ice Rock Mining’in devasa tesisi Sovyetler döneminde faaliyet gösteren bir fabrikaya ait. Tesise ayrılmış elektrik miktarı 10 megawatt ve bu miktar şirkete bağlı olarak artırılabilir.

Şirket her şeye 1 yl önce, tamamen sıfırdan, 1.200 metrelik bir yerde başladı. Şimdi şirketin taşındığı 4 bin metrekarelik tesis çeyrek daire şeklinde çatısıyla madencilik için oldukça elverişli. Sovyetler döneminde tesiste büyük bir üretim ağı yer aldığı için çatı sıcak havayı dışarı atacak şekilde özel olarak tasarlanmış. Tesisin lokasyonu çok gizli olduğu için proje ekibi tam adresi yatırımcılarla paylaşmıyor.

Proje ekibi tesisin kuruluş hikayesiyle aynı vizyonu paylaşıyor. Salt mali amaçla değil, yaratıcı bir fikir üzerine kurulmuş olan tesis, yaratıcı fikrini ileriye taşımak isteyen proje ekibinin elinde yeniden canlanıyor. “Eğer bir fikriniz varsa para size gelir. Fikriniz yoksa paranın size geleceği yoktur” mottosu proje ekibi tarafından benimseniyor. İyi bir fikre harika bir ekibin eşlik etmesinin “olmazsa olmaz”lardan biri olduğu proje ekibi tarafından dillendiriliyor.

Projenin avantajlarının başında iklim koşulları geliyor. Madencilik için gereken hava koşulları proje ekibini büyük bir masraftan kurtarıyor. Ucuz elektrik buna eklenince ortaya son derece düşük masraflı bir proje çıkıyor. Tesisin kilowatt başına ödediği miktar yalnızca 3 cent. Öte yandan tesisin sahibi şirketin CEO’su Malik Murzashev olduğu için hiçbir şekilde kira ödenmiyor. Tüm bu maddeler projeyi yatırımcılar için oldukça karlı bir hale getiriyor.

Bunların dışında güçlü bir ekibe sahip proje, yatırımcılarına ömür boyu kazanç vadediyor. Şirketin kar payının %50’si yatırımcılara dağıtılıyor ve yatırımcılar bu yolla pasif gelir elde ediyor. %20 pay çiftliğin bakımına ve elektrik giderlerine, %20 kapasite artırımına, %10 da ekibin kasasına gidiyor.

Yatırımcılarına karşı tamamen şeffaf bir yaklaşım sergileyen şirket gücünü genç ve rekabetçi yapısından alıyor. Bir yıl önce yalnızca yaklaşık 311 bin dolarla yola çıkan Ice Rock Mining düzenlediği ICO’yla 10 milyon dolarlık bir şirkete dönüştü ve yatırımcılar düzenli olarak projeden gelir elde eder hale geldi.. Bu kadar kısa sürede bu kadar büyük bir mesafe kateden şirket şimdi gözünü daha yükseklere dikti.

Şirketin bu hedef doğrultusunda elini en çok güçlendiren şey, harcamalarının düşük olması. Zira proje ekibine göre tesiste dünyanın en ucuz elektriğini kullanılıyor. Avrupalı şirketlere göre bölgede elektrik üç kat daha az. Şirketin ICO yöneticisi Kurmanov Dias şu sözlerle projeye olan inancını dile getiriyor:

Ice Rock Mining’i harika bir gelecek bekliyor. Buna kesinlikle inanıyorum çünkü bu işe ruhumuzu adadık. Biz para için çalışmıyoruz; madenciliğin tarihini değiştirmek için çalışıyoruz, endüstriyel madencilik yapmak için. Malik’le ve diğer çocuklarla birlikte Ice Rock’ta çalışmaktan gurur duyuyorum.

Projenin CEO’su Malik Murzashev ise yatırımcıları “Teşekkürler Ice Rock” video’su hazırlamaya ve ICO’nun ikinci dönemine katılmaya çağırıyor. Ice Rock’un insanlara iyilik dağıttığını dile getiren Kurmanov Dias ise çok sayıda insanın hayatını değiştireceklerini vurguluyor.

Ice Rock Mining – Whitepaper – Twitter – Facebook – BitcoinTalk – Blog – Telegram

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun