X


Hive Coin Nedir?

Hive, merkeziyetsizlik temel fikri ile Mart ayında kullanıcı ile buluşan Grafen tabanlı sosyal bir Blockchain’dir.
11:25
4 Eylül 2020

STEEM’in topluluk hardfork’u olan Hive, merkeziyetsizlik temel fikri ile Mart ayında kullanıcı ile buluşan Grafen tabanlı sosyal bir Blockchain’dir. Hive özellikle tam merkezsiz olmayı, hızlı olmayı ve ölçeklenebilir olmayı hedefliyor. HIVE’in diğer özellikleri arasında ise giriş için çok düşük ücretlerinin bulunması, anlık işlem garantisi ve entegre token payları yer alıyor.

HIVE kendisini, “Açık kaynak kod geliştirmeden sosyal oyunlara kadar geniş bir alan yelpazesine odaklanan çeşitli yenilikçi projeler için ideal bir platform” olarak tanımlıyor.

Bu yazımızda ise “HIVE coin Binance, Hive coin nasıl alınır, Hive Coin satın al, HIVE, HIVE Coin” gibi konulara değineceğiz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Hive Coin Yorum

Hive coin yorumlarının daha çok piyasa değeri etrafında şekillendiği görülüyor. Özellikle ilk piyasaya sürüldüğü günlerde STEEM’in piyasa değerini geride bırakması HIVE’ın adından sıklıkla söz edilmesini sağladı.

Bunların yanında özellikle Huobi ve Binance gibi önemli kripto para borsalarında listelenmesnin ardından yaşadığı artışlar da yatırımcıların HIVE coin’e ilgi duymasını sağladı.

Aslında hem yatırımcıların HIVE coin’e ilgi duymasında hem de STEEM’in piyasa hacminin geride bırakılmış olmasında token’ın arkasındaki platformun da payının olduğunu unutmamak gerekiyor.

Hive, Web 3.0’ı dünyaya getirmek için yıllarca süren geliştirme sürecinde oluşturulmuş açık kaynaklı bir Blockchain’dir. Farklı bir paydaş topluluğu ile bireyler hive aracılığıyla merkezi olmayan bir Blockchain’i ve kripto para biriminde gerçek sahiplik deneyimi yaşayabilir.

Bunların yanında platformun açıklamalarına göre Hive kullanıcılarına, hızlı, ölçeklenebilir ve güçlü bir ekosistem sunuyor. Hive sayesinde işlemler en fazla 3 saniyede gerçekleşirken geleceğe yönelik kaynak bant genişliği ve depolama sistemi ile ölçeklenebilir bir platform ortaya çıkıyor. Ayrıca dünya çapında birçok proje tarafından 4 yıl test edildiği için de güçlü bir platform olduğu ifade ediliyor.

Tüm bunların yanında HIVE coin de hive platformunun yerel token’ı olarak nitelendiriliyor.

HIVE Coin Grafik

HIVE coin grafiklerine bakıldığında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,1780 dolardan işlem gören HIVE’in CoinMarketCap verilerine göre 54.410.925 USD işlem hacmi ile 142. en büyük kripto para birimi olduğu görülüyor. Ayrıca yazının yayına hazırlandığı sırada HIVE coin’in Bitcoin (BTC) karşısında da 0,00001737 BTC ile işlem gördüğünü ifade etmek gerekiyor.

Bunun yanında HIVE coin’in 26 Nisan 2020’de 0,9827 dolar ile en yüksek seviyesine ulaşırken 6 Nisan 2020’de 0,0869 dolar ile dip noktayı gördüğünü belirtmekte fayda var. Ayrıca şu anda dolaşımda 305.602.176 HIVE bulunurken toplam miktarın 388.972.382 HIVE olduğu da biliniyor.

Bunlara ek olarak HIVE coin’in fiyat grafiği incelendiğinde genle itibari ile stabil bir çizgide ilerlediği,, ilk piyasaya sürüldüğü zaman dışında çok büyük fiyat hareketleri sergilemediği görülüyor.

HIVE Coin Nereden Alınır?

HIVE coin, birçok büyük kripto para borsasından satın alınabilir. HIVE’ı listeleyen borsalarda arasında Upbit, Binance, Bittrex, Probit Exchange, Huobi Global gibi borsalar sayılabilir. Bu borsalarda ilgili bölümlerden “Hive coin satın al” seçeneği ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

HIVE Coin Nasıl Satın Alınır?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para alım satım platformu Binance ile hızlı ve güvenilir bir şekilde HIVE coin satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar