X


Hindistan’daki Kripto Para Yatırımları, 10 Milyar Doları Aştı

1,3 milyardan fazla bir nüfusa sahip olan Hindistan'da, kripto para birimi yatırımları artarken, ülkedeki borsaların da işlem hacimleri önemli ölçüde yükseliyor.
20:41
1 Kasım 2021

Geniş bir nüfusa sahip olan Hindistan’da, kripto para birimi endüstrisi büyük ölçüde artış gösterdi.

Hindistan’daki Dijital Varlık Yatırımı, 10 Milyar Doların Üzerinde

Kripto araştırma şirketi CREBACO tarafından hazırlanan bir rapora göre, Hindistan’daki kripto para birimi yatırımları, geçen yıl Nisan’da 923 milyon dolar seviyelerinden ciddi bir artış kaydederek 10 milyar doların üzerine çıktı. Rapor ayrıca, ülkede 15 milyondan fazla insanın dijital varlıklara yatırım yaptığını tespit etti.

Economic Times’ta yer alan bir habere göre CREBACO’nun kurucusu Siddharth Sogani, yatırımlardaki bu artışın, merkeziyetsizliğin ihtiyacına olan farkındalıktan kaynaklandığını dile getirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ülkedeki Borsaların, Kullanıcı Sayıları Ciddi Yükselişler Yaşadı

Ülkede faaliyet gösteren kripto para birimi borsaların, sistematik yatırım planları ve sabit mevduat planları gibi yeni yatırım ürünleri tanıtmaları, ülkedeki kripto para endüstrisinin ne kadar büyüğüne bir başka gösterge oldu. Söz konusu kripto para borsaları, özellikle son bir yıl içerisindeki periyotta, çok ciddi derecede kullanıcı sayısı artışı yaşadı.

Yerel raporlar, Hindistan’daki genç yatırımcıların, genellikle artık geleneksel bir yatırım aracı olan altına yatırım yapmak yerine dijital varlıklara yatırım yapmayı tercih ettiklerini söyledi. Raporlara göre, ülkedeki kripto para endüstrisinin büyümesindeki en büyük paylardan birini, bu genç yatırımcılar üstlendi.

Küresel Ölçekte Artan Yatırım

Hindistan’daki bu ciddi artış göze çarpsa da, son 1 yıl içerisindeki kripto para birimi yatırımları, küresel ölçekte de çok büyük artışlar kaydetti. Borsaların kullanıcı sayıları artarken, işlem hacimleri yükseldi ve kripto para birimi ekosisteminin piyasa değeri ciddi artışlar yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar