reklamı kapat

Hicky ICO’su Sevgililer Gününde Başladı!

14 Şubat 2018
  • Coin TürkCoin Türk

2 milyon dolardan daha fazla fon toplamayı başaran ve fintech devleri tarafından desteklenen blockchain temelli tanışma platformu hicky.io, ICO’sunu sevgililer gününde başlattı.

Blockchain’e dayanan tanışma uygulaması Hicky’nin ICO’su 14 Şubat tarihinde start aldı. Konu insan ilişkilerine gelince göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurlardan birisi “güven” duygusu olarak biliniyor. Online tanıştırma platformlarını kullanan birisi tarafından platforma yüklenen bilgilerin kötü amaçlar doğrultusunda kullanılmaması ya da platforma girilen bu bilgilerin doğru olup olmaması, kullanıcılar için oldukça büyük bir önem arz ediyor. Hicky platformundaki bütün kullanıcıların “gerçek” olması sağlandı. Platform bu özelliğini, ses tanıma ve yüz tarama teknolojilerini kullanarak uyguladığı “biometrik doğrulama sistemine” borçlu. Üstelik kullanıcılara ait bu bilgiler merkezsiz veri tabanlarında şifrelenip saklanıyor. Buna göre bu bilgilere kullanıcı dışında kimse erişemiyor.

Hicky platformunun uyguladığı kullanıcı doğrulama sisteminden dolayı kadın kullanıcılar bu platforma katılmaya (diğer uygulamalara göre) daha büyük bir eğilim gösteriyorlar. Çünkü iletişime geçtikleri kişilerin dolandırıcı olmadıklarından emin oluyorlar. Hicky platformunun kullanıcılarına sunduğu benzersiz özelliklerden bir tanesi de topluluk arasında çıkan sorunları çözmek için oluşturduğu bir sistem. Bu sisteme göre topluluk kimin suçlu olduğuna karar verecek ve suçlu olan kişi Hicky token’lerini kullanarak bir bedel ödeyecek. Bu sistem sayesinde platformda bulunan herkesin kişisel haklara saygılı bir şekilde davranması sağlanacak.

Sektöre yenilik getiren doğrulama mekanizması ve Hicky’nin altında yatan token ekonomisi, sahte hesapların ya da spamların ortaya çıkmasına engel oluyor. Buna göre böylesi hesapların oluşturulması için harcanan giderler, dolandırıcıların muhtemel kazançlarını bir hayli aşıyor. Bu özellikleri uygulayarak kullanıcılarına güven veren platform sayesinde kaliteli hizmet deneyimleri yaşamak mümkün hale geliyor.


Ayrıca Hicky platformunun ortağı olan ve geçtiğimiz aylarda oldukça başarılı bir ICO gerçekleştiren NAGA Group AG, ICO’ya katılmayı düşünen kullanıcılara güven veriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER