X


“Herkesin Zarar Ettiği” Kripto Para, Sonunda Yükselişe Geçiyor mu?

Chainlink fiyatındaki durgunluk bitti mi?
21:05
2 Kasım 2020

Dip ve zirve noktası arasında inanılmaz bir uçurum bulunan ve 2020 yılında en çok yükseliş elde eden kripto paralardan birisi konumundaki Chainlink, 20 dolara kadar yükseldikten sonra çok sert bir çakılma yaşamıştı. Türkiye içerisinde de bir hayli popüler olan DeFi projesi ilk başta çok kazandırsa da Eylül ayı öncesinde yaşadığı sert düşüş ile birçok yatırımcıyı mağdur etti.

LINK

LINK’in “büyüsü” DeFi projeleri rekor kırarken etkisini göstermişti ve şu an DeFi projelerinin gözden düşmesi LINK için de düşüş hareketini başlatmış ve ilerletmiş oldu. Ancak geçtiğimiz günlerde önemli bir hareketlenme yakalayan LINK, geçen ayın verilerine göre de birçok ortaklığa imza atarak geri dönüş sinyalleri verdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

LINK, Ekim Ayında 29 Ortaklık Yakaladı

2017 yılında piyasaya giriş yapmasından beri Chainlink’in toplam 315 proje ile ortaklık imzaladığı ve entegrasyon yaptığı biliniyor. Ancak sadece Ekim ayının verilerine bakıldığında LINK ekibinin 29 yeni proje ile entegrasyon gerçekleştirdiği ve zoru başardıkları görülüyor. Bu da LINK’e geçtiğimiz ay önemli bir fiyat artışı getirmiş ve 12 dolar seviyesine kadar çıkış yaşanmıştı.

Şu an Chainlink ekosisteminde 74 blockchain projesi, 98 DeFi projesi, 23 data sağlayıcısı ve 44 ağ düğümü sağlayıcısı yer almakta. Bu da LINK ekosisteminin hiç olmadığı kadar büyük bir hal aldığını ve fiyatın yakında buna tepki verebileceğini gösteriyor.

LINK/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %2,91 düşüş yaşamakta ve 10,84 dolara kadar geriledi. Ancak bunun genel olarak kripto para piyasasında yaşanan düşüş ile alakalı olduğu söylenebilir. LINK fiyatının bu kadar fazla ortaklığa imza attığı Ekim ayından sonra yine hafif bir hareketlenme yaşaması beklenmekte.

Eğer LINK içinde bulunduğumuz Kasım ayını da benzer bir performansla noktalarsa, kesinlikle yatırımcılar için oldukça verimli bir döneme tanıklık edebiliriz. DeFi sektörünün genel olarak iyileşmeye başlaması da LINK fiyatına doğrudan etki edebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar