X


“Hemen Bitcoin Almayın, Biraz Sabredin”

Boğa sezonundan önce dip seviyenin görüldüğünü düşünenlerle Fundstrat'ten Robert Sluymer aynı görüşte değil.
12:00
10 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hafta başında kripto para piyasaları küçük bir hareketlilik yaşadı ve çoğu kripto para günün bir noktasında %1,5 – 2 değer kazandı. Örneğin Bitcoin 6.550 dolardan 6.650’ye fırladı.

Bazıları bunun 6.800 direnç seviyesinin geçileceği şeklinde yorumlanabileceğini düşündü, bazı optimistler de parabolik bir boğa koşusunun kokusunu aldı (almak istedi). Ancak her ayı piyasasında olduğu gibi güneşin yükselmesiyle boğaların gözleri yandı ve fiyatlar geri çekildi. Bitcoin’deki düşüş şu sıralar %1 civarlarında seyretse de ayı yavrularının pençeleri bazı altcoin’lerde daha derin yaralar açtı.

%2’lik bir hareket 200 milyar dolarlık piyasada pek matah bir şey olmasa da volatilitenin ve hacimlerin düştüğü piyasada bazılarını umutlandırmıştı. Öte yandan mevcut koşullarda dip seviyenin çoktan görüldüğü görüşü hakim.

Ancak Fundstrat Global Advisors’tan Robert Sluymer yatırımcıların kripto paralara daha fazla para yatırmadan önce biraz sabırlı olması gerektiğini belirtiyor.

Teknik stratejist ve analist Sluymer dibin görüldüğü veya piyasanın yön değiştirdiği işaretinin bariz bir şekilde belirmediğini düşünüyor ve yatırımcıları işin içine daha fazla girmeden açık bir sinyal beklemeye davet ediyor.

CNBC’deki Fast Money’in defalarca konuğu olan Sluymer, esas direnç seviyesi olan Eylül ayının en yüksek değerine yakın güçlü bir hareketin trend değişiminin görünmesi için aşılması gerekeceğini açıkladı. New Yorklu teknisyen bunun için herhangi bir seviye belirtmiyor. Yine de bu seviyenin 6.800 dolar olduğu tahmininde bulunabiliriz. Bitcoin’in eylül boyunca bu seviyeyi geçemediğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Kaynak:ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER