X


Helium Ağı Hotspot’lar İle Hızla Büyüyor

15:19
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçen yıl Heliumrent ekibi, hotspot kapasitelerini helium.rent platformu aracılığıyla müşterilerine dağıtmaya odaklandı. Şirket birkaç yıldır radyo ağı işinde çalışıyor ve dünyanın her yerinde yapılar inşa edilmiş durumda. Mevcut radyo istasyonları, yeni helium hotspot mining cihazlarını ağa bağlamayı ve geliri müşterilerle paylaşmayı kolaylaştırıyor.

Hotspot sunucuları, ağa ne kadar katkıda bulunduklarına bağlı olarak, proof-of-coverage zorlukları yoluyla ve HNT token kazanıyor.

Yapılan açıklamalara göre müşteriler belirli bir süre satışlara katılıyorlar. Para akışıyla birlikte, the association of radio network’ü daha güçlü ve daha hızlı genişletmek istiyor. Firma yaptığı açıklamalarda çok sayıda cihazı çok kısa sürede teslim ettiklerini ifade ediyor. Ancak kendi hotspot ağını kurmak isteyen kişilerin 10 ay kadar beklemesi gerektiği belirtiliyor.

Öte yandan The Association of Radio Network (ARN) 2021’den beri Heliumrent platformuyla işbirliği içinde çalışıyor. ARN, TV ve radyo sektörlerindeki radyo direklerini yönetmenin yanı sıra Helium madenciliği etkin noktalarını da işletiyor. Radyo trafiği için en iyi konumlardaki mevcut direk ağları nedeniyle, Heliumrent’in örneğin Bobcat, Nebra ve Sencecap & Co’nun çeşitli etkin noktalarına bağlanması avantajlı olarak lanse ediliyor. Helium ağının tamamı şu anda 450.000’den fazla etkinliğe sahip. Ağın çoğu, Heliumrent ile ARN tarafından yönetilmektedir.

Yapılan açıklamalara göre Heliumrent’in piyasaya sürülmesinden bu yana yüzlerce kişi ağın cihazlarını belirli bir süre kiralayarak Helium hotspot’larını kullanmaya çoktan katıldı. Heliumrent, müşterilerine pazar paylarını artırmak için mevcut hotspot’ların kiralamasını sunuyor. Kira, sabit bir yüzde fiyatı ile günlük olarak ödüllendiriliyor ve müşteriye herhangi bir zamanda ödenebiliyor.

Öte yandan HNT piyasa değeri bakımından en büyük 50 kripto para birimi arasında yer alıyor ve Haziran 2020’de 0,24 dolar olan fiyatın Kasım 2021’de 42,23 dolar ile rekor kırdığı ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak IoT (Nesnelerin İnterneti) çağında bir 5G alternatifi olarak görüldüğü için Helium’a olan ilginin giderek arttığı belirtiliyor. Lime, Bird gibi şirketler veya Car2Go veya Uber gibi araba paylaşım şirketleri de dahil olmak üzere IoT teknolojisinin hızla artan uygulanmasıyla birlikte, giderek daha fazla insanın doğrudan Helium madenciliği işine dahil olması bekleniyor.

Helium Hakkında

Heliumrent, tüm dünyada anten konumlarına sahip “Association of Radio Network” istasyonlarının bir parçasıdır. Radyo Ağı Derneği’nin merkezi Hongkong’da Mira Place Tower’da bulunmaktadır. Helium, daha farklı ülkelerde ağ kapsama alanına sahiptir ve Helium madenciliği ve veri aktarımı için yeni canlı madencilik etkin noktaları ile ağı her gün artırmaktadır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar