X


Hedge Fonu Yöneticisinden Dikkat Çeken Yorum: Bitcoin, Altınla Olan Yarışını Kazanıyor

CNBC ile gerçekleştirdiği yakın zamanlı röportajında Hedge fonu yöneticisi Jones, Bitcoin'in enflasyondan korunma aracı olarak altından daha iyi bir varlık olduğunu iddia etti.
18:30
25 Ekim 2021

Hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, enflasyondan korunmak amacıyla, varlık sınıfları arasından Bitcoin’i tercih ettiğini ifade etti.

Jones’a Göre, BTC Şu An Favori

CNBC ile gerçekleştirdiği yakın zamanlı bir röportajında Jones, altının enflasyondan korunma aracı olma konusundaki yarışı kripto varlıklara kaybettiğini iddia etti.

Jones, iddialarını “Giderek daha fazla dijitalleşen bir dünyaya geçtiğimizi düşünüyorum. Açıkçası şu an kripto, altına karşı olan yarışını kazanıyor. Bence güncel durumda enflasyondan korunma aracı olarak altından daha iyi. Kripto varlıklar, bu durumda benim altından önceki tercihim olur” sözleri ile sürdürdü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Jones, kripto varlıklarlara yönelik incelikli araştırmaların yapılması gerektiğini vurgulayarak, ETF konusuna da değindi. Direkt olarak kripto varlıkları elinde tutmanın, yatırım fonlarından daha iyi bir seçenek olduğunu dile getire de Jones, SEC‘nin ETF onayının, yatırımcılara rahatlık vermesi gereken önemli bir gelişme olduğunu da sözlerine ekledi.

2020’deki İddiaları

Sıkı bir kripto para destekçisi olan Jones, Aralık 2020’de Yahoo Finance ile yaptığı röportajda kripto para birimleri adına olumlu açıklamalarda bulunarak lider kripto para birimi Bitcoin’in de gelecek iki yıl içerisinde 9 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olabileceğini dile getirdi. Ardından 2021 yılının Haziran ayında, tüm yatırımcıların yatırım portföylerinin en az %5’ini BTC’ye tahsis etmesi gerektiğini iddia ederek kripto para birimlerine verdiği desteği bir adım ileriye taşıdı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kripto para veri sağlayıcısı CoinGecko verilerine göre, yazının yazıldığı esnada 1,19 trilyon dolarlık piyasa değeri ile 63.600 dolar fiyat seviyelerinden işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar