X

Hedge Fonu Yöneticisinden Bitcoin Fiyatı Tahmini: 5 Yıl İçerisinde Bu Seviyeleri Aşabilir!

Bitcoin'in 5 yıl içerisinde 250.000 doları aşabileceğini ifade eden Amerikalı hedge fonu yöneticisi, BTC'nin altından daha üstün bir varlık olduğunu iddia etti.
17:17
18 Ekim 2021

Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, Bitcoin değerinin  5 yıl içerisinde 250.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Bitcoin ve Altın Kıyaslaması

Bitcoin savunucusu hedge fonu yöneticisi Mark Yusko, CNBC ile yaptığı yakın zamanlı bir röportajında, kripto varlığın değerinin 250.000 dolara ulaşmasının 5 yıldan fazla uzun sürmeyeceğini iddia ederek Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzı sebebiyle altından daha üstün bir varlık olduğunu söyledi:

“Klasik arz ve talep. Bitcoin’in bir varlık olarak en iyi yanlarından biri sınırlı bir arzının olmasıdır. Önümüzdeki 140 yıl boyunca her gün madencilik sürecinde ne kadar Bitcoin biliyoruz. Bitcoin 250.000 dolara ulaştığında, piyasa değeri de değerli metale eşit olacak. Ben Bitcoin’in, altının yerini aldığını düşünüyorum. BTC, artık dijital altın.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kısa Vadeli Konsolidasyon Beklentisi

Uzun vadeli tahminin aksine Amerikalı yatırımcı, Bitcoin’in ilerleyen aylarda bir konsolidasyon dönemine girebileceğini düşünüyor. Birçok stratejist ve analist Bitcoin’in 2021 yıl sonu hedefi adına 100.000 doları işaret ederken, Mark Yusko bu tahminleri gerçekçi bulmuyor:

“Yıl sonunda Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşabileceğini düşünen birçok insan var. Ancak ben ilerleyen aylarda bir konsolidasyon dönemine girilmesi durumunda hiç şaşırmam. “

Kripto para yatırımcılarının önemli bir yüzdesinin, dijital varlık piyasasının son zamanlardaki yükselişlerinden kâr alacağını düşünen Yusko, Bitcoin’in yakın zamanda aşağı yönlü fiyat hareketleri yapabileceği ihtimaline dikkat çekti:

“Şu anda ne kadar aşırı alım yapıldığı göz önünde bulundurulursa, bir duraklama dönemi beni şaşırtmaz. Söylentiyi al, haberi sat riski var burada.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar