Hedefleri Şaşmayan Analist Bitcoin’de ATH Tarihi Verdi! Sandığınızdan Daha Yakın!

Özet

  • Kripto paralar konusunda söz sahibi olan bir çok ünlü isim piyasanın aksine Bitcoin'de yaşanılabilecek yeni bir boğa koşusuna dikkat çekti.
16:35
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yatırımcılar ABD FED Başkanı Jerome Powell’ın bugün ABD Senatosu Bankacılık Komitesi ve Çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde vereceği ifadeyi beklerken Bitcoin fiyatı hala yatay seyrediyor.

BTC fiyatı şu anda 22.400 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saat içinde 22.584 dolar gibi görece yüksek bir seviyeyi test etti. Kripto piyasası duyarlılığı nötr kalmaya devam ederken, yatırımcıların bu ay birkaç önemli olay nedeniyle temkinli kalması muhtemel.

Bitcoin Fiyatı 2023’te ATH’ye Ulaşacak mı?

Aslında haftanın kendisi, Çin TÜFE enflasyon verileri, Japonya Merkez Bankası faiz artırım kararı ve Şubat ayı ABD istihdam verileri gibi çeşitli makro olaylarla oldukça meşgul.

Popüler kripto analisti Credible Crypto, Bitcoin fiyatının 2023’ten sonra değil, 2023’te başka bir ATH görebileceğini tahmin ediyor. Bitcoin’in büyük bir ralli başlamadan önce önümüzdeki birkaç hafta içinde bazı son engellerle karşılaşacağına inanıyor.

İnsanlar bu tür agresif yükselişleri görmekte zorlanıyor ama bu tam anlamıyla kriptoda bir norm. Bu döngüde zaten iki kez yaşandı ama yine de çoğu kişi bunun tekrarlanmasını imkansız olarak görüyor.

Bitcoin Hakimiyeti Kimin Elinde?

FTX krizi hala kripto yatırımcılarının peşini bırakmıyor, ancak tüm Bitcoin’lerin %73’ü uzman sahiplerin ve kurumsal yatırımcıların elinde bulunuyor. Piyasa kripto kışından yavaş yavaş kurtuluyormuş gibi görünüyor ve en büyük hasar çoktan alınmış da olabilir.

Kurumsal yatırımcılar ve balinalar büyük miktarlarda alım yaparak fiyatları 68.789 olan mevcut ATH’nin üzerine çıkaracağından, bu durum Bitcoin’in çoğu kişinin beklediğinden daha hızlı yükselmesini sağlayacaktır.

Hedge fonu Zulauf Consulting’den Felix Zulauf ve BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin fiyatının 2023 ortalarında, muhtemelen Nisan-Mayıs aylarında büyük bir yükseliş rallisine tanık olacağını söyledi. Hayes ayrıca Bitcoin’in 2023’ün sonlarında 100 bin dolara ulaşacağını iddia ediyor.

Ünlü analistler de daha önce Bitcoin’in zaten erken boğa piyasası döngüsünde olduğunu bildirmişti. Onlara göre MVRV Oranı, zararda arz (%), SOPR oranı, net gerçekleşmemiş kar ve zarar (NUPL) ve Puell Multiple gibi çeşitli zincir içi ölçümler Bitcoin’in dip yaptığını doğrulamaktaydı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI