X


Hector Finance Bitmart’ta Listeleniyor

15:58
10 Mart 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yapılan açıklamalara göre Hector Finance, Rubic Exchange ile işbirliği içinde, müşterilerin tek bir tıklamayla birkaç ağdaki tokenlar arasında geçiş yapmalarını sağlayacak olan Cross-Chain DEX’in tamamlanmasına yaklaşıyor. Ekip yaptığı açıklamada, zincirden bağımsız projelerin 2022 ve sonrasında çok sayıda fırsata sahip olacağına ve tamamen “chain-agnostic” olmanın Hector Finance’in geleceği için kritik bir adım olacağına olan inancını dile getirdi.

Hector Finance, gelecek yıl için planlarını 2022’nin başlarında yayınladı ve Hector Finance ekosisteminin büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacak bir dizi alt proje inşa etme niyetini özetledi. Alt projeler arasında bir kredi ve borç alma protokolü, bir stablecoin farming sistemi ve birçok merkezi olmayan değişim (DEX) yer alıyor.

Hector Finance, kredi ve borçlanma protokolünün başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin yanı sıra %30’un üzerinde faiz oranları sunan bir stablecoin farming kurulmasının ardından Hector DEX’in lansmanı için hazırlıkları tamamlıyor. Bu, Hector Finance’in stablecoin farminginin denetimi ve projenin BitMart kripto para piyasasında listelenmesi ile de bağlantılı.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre Hector DEX’i kullanma, kullanıcıların çeşitli ağlardaki token’lar arasında gerçek zamanlı olarak geçiş yapmalarını sağlayarak, ağlar arasında token köprüleme ile ilgili karmaşıklıkların ve çabanın çoğunu ortadan kaldıracak. Yakın tarihli yayınlanan bir videoda Hector Finans ekibine göre, Hector DEX aynı zamanda Hector’un geniş zincirler arası büyümesinin omurgası olarak hizmet edecek ve sonuçta kullanıcıların herhangi bir zincirden hizmetlerle, sanki doğal olarak Fantom’daymış gibi ilgilenmelerine izin verecek. Bu, Hector Finance ürünlerinin önemli ölçüde daha fazla sayıda müşteriye sunulmasını ve zaman içinde çok daha büyük bir likidite havuzuna erişmesini sağlayacak.

Hector DEX, teknik olarak mümkün olan en uygun maliyetli takasları gerçekleştirmek için tüm erişilebilir DEX’leri ve köprüleri inceleyerek maliyetten tasarruf edecek. 3 milyon kullanıcının aktif olarak zincirler arasında düzenli olarak köprü kurması öngörülüyor, bu da Hector Finance’in bu talebi karşılayabiliyorsa önemli bir potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

NFT’lerin Amacı Nedir?

Genel olarak, non-fungible token (NFT) işi hızla büyümekte ve yatırımcılar ve projeler için muazzam bir potansiyel sunmaktadır. DappRadar’a göre, 2021’deki NFT satışlarının toplam değeri, bir önceki yıl sadece 94,9 milyon dolardan 24,9 milyar dolara ulaşacak. DappRadar, her bir NFT’nin kime ait olduğunu ve nereden geldiğini kaydetmek için kullanılan 10 ayrı blok zincirinden veri topluyor.

Veri kaynakları tarafından sağlanan hacim tahminleri, verilere nelerin dahil edildiğine göre değişiyor. Müzayede evlerindeki önemli NFT sanat müzayedeleri gibi ‘zincir dışı’ gerçekleşen işlemler, genellikle veri toplama tarafından kullanılmıyor. Dünyanın en büyük NFT platformu OpenSea’nin istatistiklerine göre, satışlar Ağustos’ta zirve yaptı, ardından Eylül, Ekim ve Kasım’da düştü ve Aralık’ta tekrar yükselmeye başladı. Yapılan açıklamalara göre NFT’ler artık küçük bir şirket olarak görülüyor. Gittikçe daha fazla büyük şirket bu alanda kendi girişimlerini inceleyip başlattığı için bu durumun doğru olduğu düşünülüyor. Adidas, NBA, McDonald’s, Gucci, Coca-Cola, PepsiCo, RayBan, Nike ve daha pek çok şirket NFT alanına adım atıyor.

Şu anda NFT’ler  emekleme döneminde, Fantom’daki NFT pazarı muazzam miktarda potansiyel sağlıyor. Yapılan açıklamalara göre yeni bir topluluğu işe almak ve onları Hector ekosistemine getirmek amacıyla, kendi koleksiyonunun ilk çıkışıyla birlikte büyük bir pazarlama çalışması başlatılacak. Bunu yaparken Hector Finance ayrıca, Fantom Ağının genişlemesine ve avantajlarına ilişkin farkındalığın artırılmasına yardımcı olmak olan birincil hedeflerinden birini gerçekleştirdi. Yol Haritasında belirtildiği gibi, firma bu yıl ayrıca bir NFT pazarı kuruyor ve DeFi Gaming ve Metaverse pazarlarına girme seçeneklerini incelemeye başladı. Kendi NFT koleksiyonuna sahip olması bu yolda ilk adım.

Mythos NFT Koleksiyonunun

Olimpos tanrılarına bir saygı duruşu olarak tasarlanan ve Yunan mitolojisine dayanan bu 16 eserlik koleksiyon, Olimpiya Müzesi’nde sergileniyor. Koleksiyonda, her bir sanat eserinin toplam beş ayrı nadirlik içeren toplam 10.000 animasyonlu NFT’si olacak. Daha önce de belirtildiği gibi, her biri farklı bir nadirliğe sahip 16 sanat eseri var.

Farklı animasyonlu sanat eserlerinin ötesinde, birincil amaç yeni topluluk üyeleri toplamak, Hector Finance ve ekosistemini oluşturmak, Fantom ağını tanıtmak ve topluluğa başka şekillerde yardımcı olmak.

Son Gelişmeler

Hector Finance, 10 Mart’ta Bitmart’ta HEC ve TOR kripto paralarıyla birlikte listelenecek. Ek olarak, Certik’in TOR denetiminin bulguları bu hafta açıklanacak ve NFT Marketplace, NFT koleksiyonlarıyla aynı anda satışa sunulacak.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar