X

Hayranı Olduğunuz Yıldızlara Destek Olun: TokenStars ICO’su 10 Eylül’de Başlıyor

10:13
9 Eylül 2017
Ünlü isimlerin kariyerlerini kripto para dünyasıyla buluşturan TokenStars, bu doğrultuda ICO kampanyası düzenliyor. TokenStars ile spor dünyasının başarılı isimleri, antremanları için kazanç sağlıyor; koçlar ve scout ekipleri, gelecek vaat eden yetenekleri arıyor büyük kazançlar sağlıyor; başarılı yıldızlar, popüler markalarla kârlı sponsorluk anlaşmaları yapıyor. Yatırımcılar (fanlar) ise ACE token’leri token’lerini özel fırsatlar, etkinlik biletleri, favori yıldızlarıyla antreman yapma ve konuşma fırsatı için kullanabiliyor.

Ünlü isimler için yetenek yönetimi, 40 milyar dolarlık dev bir sektör. Spor ise bu sektörün en başında geliyor. TokenStars ICO’su, öncelikli olarak dünya çapında 1 milyar hayran kitlesinin olduğu tenise yönelik düzenleniyor. Eskinin tenisçisi, şimdinin koçu ve TokenStars danışmanı Sergey Demekhine, sektörün problemini şu şekilde dile getiriyor:

“Fon yetersizliği her tenis oyuncunun gençliğinde karşılaştığı bir problemdir. Genç tenis oyuncuları ya ailelerinden para alarak, ya arkadaşlarından borç olarak ya da tenis federasyonlarının ve yetenek yönetimi ajanslarının sağladığı az miktardaki burstan faydalanarak kendilerini kanıtlamaya çalışırlar. En büyük 10 ajansın 25 milyar dolarlık kontratı vardır ve kimin bir kariyeri olacağı, kimin olmayacağı tamamen ajanslara kalmıştır. Bu karar mekanizmasında da mutlaka büyük hatalar yapılır ve büyük yetenekler harcanır. ACE projesinin bu düzeni değiştirme ve yetenekli tenis oyuncularını gün yüzüne çıkarma potansiyelinin oldukça fazla olduğunu düşünüyorum.”

TokenStars ACE ICO’su, Amerika Açık Finallerinin oynanacağı 10 Eylül’de başlıyor. Şimdi de platformun arkasındaki ekibe, marketing stratejisine ve yol haritasına göz atalım.

Tenis yıldızları ve uzmanları: TokenStars, bu yı Amerika Açık’ta da oynayan ve 19 WTA & ITF turnuvası kazanmış Veronika Kudermetova ve 2 federasyon kupası ile 21 uluslararası turnuva kazanmış WTA 2 numarası Anastasia Myskina ile anlaştı. Öte yandan koçluk ve scouting danışmanı Sergey Demekhine ve yetenek yönetimi danışmanı Maya Kurilova da çalışma ekibinde yerlerini alıyor. 9 tenis oyuncusu daha çalışma ekibi için potansiyel adaylar arasında.

Uluslararası tanıtım turu: Tüm dünyadan büyük yatırımcılar ve para fonları, proje hakkında bilgilendirilecek. ICO başladıktan sonra Pekin, Şangay, Hong Kong, Singapur, Seul ve Tokyo gibi büyük merkezlerde yapılacak tanıtım turlarıyla platformun yatırımcısı kitlesi artırılacak.

Yasalara uyumluluk: TokenStars, kullanıcı hesapları için Know Your Client – Müşteri Tanı yasalarına uyumluluk sağlamak için gerekli adımları atıyor. Bu adımla birlikte fonların tam güvenliği sağlanmış olacak.

Daha fazla spor dalı: Tenisle yola çıkan proje, daha sonra futbol başta olmak üzere diğer spor dallarını ağına ekleyecek.

Medya ortaklığı anlaşması: Günlük 1 milyon kullanıcı tabanına sahip bir spor kanalıyla anlaşma imzalandı. TokenStars’ın bu anlaşmaya birlikte en az 250 bin kullanıcıya ulaşacağı öngörülüyor.

TokenStars kurucu ve CEO’su Pavel Stukolov, projenin mali kapsamına dair şunları ifade ediyor:

“Şu anda en yüksek 10 yetenek yönetimi ajansının yıllık komisyonlardan kazandığı para 1.19 milyar dolar civarında ve bu ajansların toplamda 3731 yıllık imzalı anlaşması bulunuyor. Sektör, Sırbistan, Bahreyn, Brunei ve Kıbrıs gibi ülkelerin gayrı safi milli hasılasından bile büyük. ACE, piyasayı merkezsizleştirerek ve kişiler arasında değer paylaşımı yaparak kuralları yeniden belirliyor.”

Platform, ICO kampanyası başlamadan önce erken yatırımcılar için ön satış dönemini başlattı. Ön satış döneminde en az 10 bin ACE token’ini 1 BTC fiyatla alabilirsiniz. Bunun yanı sıra maksimum satın alma limiti yüzde 50 artırıldı ve yatırımcıların yüzde 15 ila 50 arasında bonus kazanma şansı bulunuyor. Ön satış, ICO kampanyasının başladığı 10 Eylül’den 1 gün önceye, 9 Eylül’e kadar sürecek. ask@tokenstars.com’a mail atarak TokenStars kurucularıyla satın alım hacimleri ve bonusları ile ilgili detaylar hakkında direkt olarak temasa geçebilirsiniz. 10 Eylül’de başlayacak ICO süresince ise minimum satın alma limiti 100 ACE token’i olacak.

TokenStars ve ICO’su hakkında daha fazla şey öğrenmek için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

TokenStars – Whitepaper –Facebook – Twitter – Telegram – Medium – Slack – LinkedIn – YouTube

 

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar