Haftanın Panoraması – 7 Beklentiler (19 – 26 Mayıs Haftası)

11:39
26 Mayıs 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

15 Nisan’dan beri süren yatay seyir geçtiğimiz hafta içerisinde sona erdi. Uzun zamandır 440-450 seviyelerinde seyreden Bitcoin, son günlerdeki yükselişle birlikte 595 dolar seviyesini görerek (yayın tarihi itibariyle) yaklaşık %30’luk bir artış gösterdi.

ABD’nin bazı resmi kurumlarından son haftalarda kripto paraları destekler açıklamalar gelmesi, olumlu hava  yaratarak yükselişin tetikleyicilerinden olmuştur. Aynı zamanda, geçen hafta Amsterdam’da düzenlenen Bitcoin konferansı büyük ilgi görmüş ve büyük şirket yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşmiştir. Bazı uzmanlara göre ise, bu organizasyon yükselişte diğer önemli bir etmendir.

İlerleyen günlerde yasaklama gibi olumsuz bir haberin gelmemesi durumunda, muhtemelen yukarı yönlü çıkış ivmesi devam edecektir. Şuanda ılımlı hava yakalanmış durumda, büyük şirketlerin Bitcoin’e ilgi duymaya devam etmesi ve resmi kurumlar tarafından pozitif raporların devamı halinde ivme yukarı doğru seyrini sürdürebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar