Haber Platformu Civil, CVL Token’larını Kullanmaya Başladı

Özet

  • Blockchain tabanlı haber platformu Civil platformu CVL token'larını kullanmaya başladı.
12:00
7 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum geliştirici şirketlerinden ConsenSys’in de desteklediği medya startup’ı Civil, birkaç aydır ertelediği CVL token’larını piyasaya sürdü.

Civil Media

Birçok Civil Media ortağı 2018 içerisinde almaları gereken token paylarını şu an alabiliyorlar. CVL token satışı kendi platformu üzerinden başladı ve CVL token gelirlerinin tamamı kar amacı gütmeyen Civil Vakfı’na gidiyor. Civil Vakfı CEO’su Vivian Schiller’ın açıklamalarına göre yaklaşık 100 medya kanalı CVL topluluğunu katılmış durumda. Shiller Civil platformunu yaygınlaştırabilmek adına çalışmalarının sonunca ConsenSys’ten fon almayı başarmıştı.

Civil Medya aynı zamanda abonelik sistemi uyguluyor ve abonelerine bazı etkinliklere bilet, özel içerik ve foruma ulaşım gibi ayrıcalıklar sağlıyor. Üyeler habercilerle doğrudan iletişim kurabiliyor.

CVL Token’ları

CVL token’larının platformda bulunmasının birkaç amacı bulunuyor. Platform CVL token’ı alan bütün haber kanallarını kabul ediyor. Böylece platforma katılan her haber kanalı Civil’in bir parçası olmuş oluyor. Ayrıca CVL token’ları haberlerin oylanmasında kullanılıyor ve haberler önceden Civil tarafından belirlenmiş kurallar çerçevesinde tutulmaya çalışılıyor. Ayrıca iyi haberler için CVL token’ları (bahşiş gibi) teşvik sağlıyor.

CVL token’leri şimdiye kadar Civil platformunda üyelik işlemleri için kullanıldı. Halen CVL’nin medya iş modellerine ne katabileceği tartışılıyor. Bazıları iş modeli etkisi yerine şimdilik haber kaynakları için gelir sağlamasının yeterli olduğunu savunuyor. Daha önce Civil benzeri, topluluk fonlarıyla girişimler yapıldı ancak bu projeler SEC süzgecine takıldı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI