Reklam

GXChain Coin Nedir?

GXChain Coin, GXChain platformunun yere kripto para birimidir.
13:24
28 Aralık 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

GXChain Coin, güvenilir bir veri internet değeri oluşturmak için tasarlanmış, küresel veri ekonomisi için temel bir blok zincir olan GXChain platformunun yere kripto para birimidir. DPoS tabanlı Grafen mimarisinden yararlanan GXChain, uygulama geliştirme için uygun olan G-ID, GVM, BaaS ve Blockcity gibi işlevlere sahip bir platform. GXChain tabanlı DApp-Blockcity, iki milyondan fazla doğrulanmış kullanıcıya sahip ve diğer DApp’ler ve stratejik ortaklar için bol miktarda veri sağlıyor.

GXChain (GXC) Nedir?

GXChain (GXC), birden çok güvenilir veri modülü geliştirerek veri ekonomisi için bir çözüm sunan platformdur. Veri yükleme, depolama, hesaplama ve alışverişi, ticarileştirilmiş birçok uygulama ile aşamalı olarak gerçekleştirildi.

Platformun açıklamalarına göre GXChain, “zincir içi” ve “zincir dışı” yönetişimi birleştirerek aynı anda insanları ve hesaplama kodunu yönetişim sistemine yerleştirerek merkeziyetsizlik, sağlamlık ve verimliliği gerçekleştiriyor. Her GXChain varlık sahibi, merkezi olmayan yönetimlere katılma hakkına sahip konumda bulunuyor. Tüm GXC sahipleri, GXChain ekosisteminin gelecekteki yönünü, stratejisini ve işleyişini belirlemek için oy kullanabiliyor.

Öte yandan GXChain “zincir içi” yönetişimi, Komite ve TrustNodes’tan oluşuyor. Komite, GXChain’in global parametrelerinin değiştirilmesi için oy vermeyi önerebilecek 11 üyeden oluşurken TrustNodes, blokların işlem doğrulaması, üretimi ve yayınından sorumlu 21 üyeden oluşuyor.

Blok zincirindeki yönetim, GXChain komitesi ve TrustNodes aracılığıyla gerçekleştiriliyor. TrustNode, GXC sahiplerini GXChain’in yönetimine katılmaları için yetkilendiriyor. GXChain ekosisteminde internet, depolama, hesaplama vb. dahil olmak üzere GXChain altyapısını destekleyen 21 TrustNode bulunuyor. 21 TrustNode’un ilk 11’i ise ekosistemin yöneticisi olarak hareket eden GXChain komitesini oluşturuyor.

Bunlara ek olarak GXChain staking’de “bir token bir oy” anlayışını benimsiyor. Hesap üçten fazla aday node için oy kullanamıyor ancak her GXC bir oy olarak kabul ediliyor ve yalnızca bir nodeiçin oy verebiliyor. Kamu güven node’larının oylamasına katılan GXC, kendi cüzdanlarında rehin veriliyor ve varlıklar dışarı aktarılırsa geri çekilmiş sayılıyor.

Kullanıcılar oylamaya 3 şekilde katılabiliyor.

  • Block City: Block City Wallet’taki GXC, Block City’nin oylama kanalı aracılığıyla kamuya açık güven node’larında oy kullanabiliyor.
  • Mobil GXChain cüzdanı ve PC cüzdanı: GXChain mobil cüzdan ve PC cüzdanındaki GXC, güven node’ları için oy kullanabiliyor.
  • Borsalar: Kullanıcının GXC’si bir borsa cüzdanındaysa ve borsa, GXChain’in genel güven bode oylamasını destekliyorsa, bu yöntem oy vermek için kullanılabiliyor.

GXC Coin Yorum

GXC Coin ile ilgili yapılan yorumlara bakıldığında yatırımcıların daha çok çekimser ve temkinli bir tavır benimsedikleri görülüyor. Her ne kadar son zamanların popüler uygulaması staking’de de kullanılabilir bir coin olsa da yatırımcılar şu an için çekimser kalıyor. Bunlara ek olarak GXC coin platformunun ve ekibinin güçlü olduğu düşünülüyor.

GXC Coin ile ilgili yorumları daha net değerlendirebilmek için tarihsel verilere göz atmak faydalı olabilir. Yazının yayına hazırladığı sırada 0,3130 dolardan işlem gören GXChain Coin, 21.834.395 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 384. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 70.000.000 adet GXChain Coin bulunuyor ve bunun maksimum 100.000.000 GXC Coin’e ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 13 Mart 2020 tarihinde 0,1911 dolar ile dibi gören GXC Coin’in 7 Ocak 2018 tarihinde 9,99 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

GXChain Coin Nasıl Alınır?

GXC Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar