Güncel ve Dinamik Nakit Korumalı Fon ile Ayı Piyasasındaki Riski Azaltın!

09:00
29 Mayıs 2019
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Dünyanın ilk kripto endeks fonu olan CRYPTO20‘yi  piyasaya süren Invictus Capital bünyesindeki ileri görüşlü ekip aynı zamanda CRYPTO10 Hedged (C10) isimli yeni bir son teknoloji fona da önderlik etti. İlgili fon veri bilimi tarafından desteklenmekte ve lider 10 kripto para birimine endeksli konumda. Fon bunlara ek olarak yatırımcılara uzun vadeli sermaye arttırma potansiyeli ve  kripto paralara tam temas ile üstün risk ayarlı yatırım fırsatı da  sunuyor.

Dinamik nakit akışından korunma, piyasanın zor zamanlar yaşadığı vakitlerde sermayenin korunmasını garanti altına alıyor.

İçerik Rehberi

CRYPTO20

Yeni fon, CRYPTO20 ürününün ”direkt bir güncellemesi” olmayıp, bunun yerine söz konusu ürünün yanında tamamıyla farklı kılınmış bir teklif olarak var olması amacıyla piyasaya sürüldü. CRYPTO20 kapalı uçlu bir yatırım fonu olup, maksimum token miktarı da belirlenmiştir. Bundan dolayı mevcut yatırımcılar, fondaki paylarını satmak isteyen katılımcı sayısının azlığından dolayı, fonda yer alan kendi paylarını büyütmekte sıkıntı yaşıyorlar ve bunu genellikle bir sorun olarak görüyorlar.

CRYPTO10

CRYPTO10 Hedged yatırımcılara direkt likidite sunmanın yanı sıra,  bir akıllı kontrat aracılığıyla C10 tokenlerini alıp satabilmelerini de mümkün hale getiriyor. Artık alış veya satış işlemlerindeki likidite için borsalara gitmeye gerek olmasa da, C10 belki kullanım kolaylığı açısından borsalarda listelenebilecek iken, Invictus aktif olarak listelenmelerin peşinden koşmayacak. Bu da yatırımcıları likidite endişeleri ile uğraşmaktan, borsanın para yatırma veya çekme işlem ücretlerinden ve  ek olarak bir alım satım yaparken slipaj hatası yapma derdinden kurtarmakta.

Hem boğa hem de ayı piyasasındaki tecrübe ile kurulan bu fon, endeksli olduğu piyasayı takip eden kural tabanlı bir algoritma ile tasarlandı ve fon, değerinin bir kısmını nakit paraya çeviren veya nakitten fona aktaran dinamik bir nakit akışı koruması uygulamakta. Sermayenin korunması aşırı derecede önemli ve bu her şarta uygun ürün tamamıyla kendi başlarına bu riske girmek istemeyen kişiler için riski azaltmak adına tasarlandı.

Invictus Capital

Invictus Capital CEO’su ve kurucusu olan Daniel Schwartzkopff konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

”Biz Invictus’da, kripto para birimi piyasalarına çeşitlendirilmiş temas ve erişim arayan kişiler için fon seçenekleri ve yatırım ürünleri geliştirme konusunda uzmanlaştık ve inanıyoruz ki artık CRYPTO10 Hedged’i piyasaya sürmek için doğru zaman geldi.”

Yatırımcıların bir borsada alım satım yapmasına gerek yok. Bu hem borsaya para yatırma riskini, hem de para çekme veya yatırma işlemlerinde yaşanan hayal kırıklığını ortadan kaldırıyor ve işlem ücretleri ile tasarruf yapmayı sağlıyor. CRYPTO10 için olan sermaye toplama satışı 1 Nisan 2019 tarihinde başladı ve 30 Nisan tarihinde bitti. C10 token’leri Invictus yatırımcılar portalında mevcut. Token’ler kullanıcı ile ilişkili bir Ethereum adresinden, bir akıllı kontrat adresine Ether gönderme yoluyla gerçek zamanlı olarak satın alınmakta ve dağıtılmakta. Aynı CRYPTO20 gibi, CRYPTO10 Hedged bünyesinde de çekim ve satın alım işlemleri saatlik olarak yapılmakta.

C10 akıllı kontratları katılımcılar için bir tür kayıt sistemi gibi çalışırken, buna ek olarak kullanıcı etkileşimlerini de ayarlamakta ve düzenlemekte. Akıllı kontratları bu şekilde kullanmak, bütün fon merkeziyetsiz olmadığı için fon yöneticilerine duyulan güveni azaltmaz. Bu yöntem aksine kullanışlılık, şeffaflık ve azaltılmış işlemsel yük gibi üç büyük avantaj sağlar.

Her bir C10 token’i halka açık bir şekilde görüntülenebilmekte ve onaylanabilmekte. Fon yöneticilerinin ve kullanıcılarının token arzını arttırmak veya azaltmak adına yaptığı her şey Ethereum blockchain ağı üzerinde kayıt altına alınmakta ve tam bir şeffaflık sunmakta.

Invictus Capital bunun gibi bir blockchain tabanlı çözümün, geleneksel finans sektörünün çoğunluğu için geleceğe açılan kapı olduğunu, CRYPTO10 fonunun ise bu geleceğe giden doğru bir adım olduğunu düşünmekte.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar