X

Güncel On-Chain Metrikleri: Bitcoin Balinaları, BTC Birikimine Hız Kazandırıyor!

Kripto analitik firmalarından elde edilen güncel verilere göre portföyünde yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran adresler, BTC birikimine. hız kazandırdı.
11:39
2 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kasım 2021’de kaydettiği 69.000 dolar ATH seviyesinden önemli ölçüde uzaklaşan ve son aylarda güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 20.000 doların altına geriledi. Kripto analitik firmalarından elde edilen verilere göre portföyünde yüksek miktarlarda kripto varlık bulunduran ve ekosistemde “balina” olarak tabir edilen adresler, son aylarda birikimlerine önemli ölçüde ekleme yaptı.

Güncel On-Chain Metrikleri

Kripto para piyasası, son aylarda güçlü bir düşüş ivmesi yakaladı ve bu süreçte kripto para piyasasının toplam değeri de önemli bir düşüş kaydederek 1 trilyon doların altına geriledi. Kripto para piyasasının güçlü bir düşüş eğilimi yakaladığı bu son aylarda, kripto analitik firmalarından elde edilen verilere göre balinalar BTC birikimine önemli ölçüde ekleme yaptı.

IntoTheBlock verilerine göre portföyünde 100.000’den fazla BTC tutan adreslerin sayısında ve tuttukları BTC miktarında Cuma günü yeni bir rekor kaydedildi. Portföyünde en az 100.000 BTC tutan adresler, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Öte yandan güncel verilere göre orta ölçekli yatırımcılar da birikimlerine önemli ölçüde hız kazandırdı. Portföyünde 1 adetten az BTC bulunduran adresler de son aylarda birikimlerine önemli ölçüde hız kazandırdı.

Kripto Para Piyasası Düşüşte

Hafta içerisinde güçlü bir düşüş ivmesi yakalayan Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte 19.150 dolar seviyelerine geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, hafta başından bu yana çift haneli değer kayıpları kaydetti. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.040 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise bu süreçte önemli bir düşüş kaydederek 902 milyar dolara geriledi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar