Reklam

Goldman Sachs Çalışanlarının Kripto Paraya Bakışı!

Goldman Sachs kripto odaklı çalışmalarını derinleştirecek mi?
22:30
28 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yatırım bankacılığı ve finansal danışmanlık alanında faaliyet gösteren Goldman Sachs dünyanın en saygın yatırım bankalarından kabul ediliyor. Goldman Sachs bu yüzden önemli ve kriptoyla alakalı görüşlerini de yakından takip etmek gerekiyor. Bu noktada önemli bir çalışma yapıldı ve Goldman Sachs stajyerlerinin kriptoya bakışları ele alındı.

Goldman Sachs ve Kripto

Yapılan anket çalışmasında çoğu stajyer kripto para çılgınlığına dahil olmadan önce daha fazla araştırma yapılması gerektiğini düşünüyor. Goldman Sachs stajyerlerinin %33’ü ise kripto para birimlerini bir varlık sınıfı olarak görüyor. Ankete katılanların büyük çoğunluğu (%95) tercih ettikleri yatırım yöntemi olarak kripto para birimleri yerine hisse senetlerini seçiyor.

Goldman Sachs CEO’su David Solomon geçtiğimiz günlerde Bitcoin yerine altını seçeceğini söyledi. Son anket verilerine de bakılırsa portföy yöneticilerinin çoğu kripto paralara temkinli yaklaşıyor. Bankanın Temmuz anketi, dünya çapındaki aile ofislerinin %45’inin kripto para birimleriyle ilgilendiğini gösterdi.

Kripto ve Kurumsal Talep

JPMorgan, Bank of America ve daha çok sayıda kurumsal şirketin kripto odaklı ürün çalışmaları devam ediyor. Özellikle üzerinde çalışan kripto para düzenlemelerinin netleşmesiyle birlikte daha fazla finans şirketinin ve bankanın müşterilerine kripto ürünleri sunması bekleniyor.

Henüz pek çok şirket ön araştırma ve ürün geliştirme süreçlerini devam ettiriyor. Galaxy Digital ile ortaklık kuran Goldman Sachs Bitcoin vadeli işlemleri üzerinde çalışıyor. Müşterilerin talepleri de şirketleri bu yönde adım atmaya mecbur ediyor. Birçok kurumsal yatırımcı kendisine hizmet veren şirketlerden kripto odaklı ürünler bekliyor.

Amerika’da yaygınlaşan algı ise enflasyonla mücadele için yatırım sepetlerine %5 oranında kripto para eklenmesi yönünde, bu görüşü birçok tanınmış ekonomist artık yüksek sesle de dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar