reklamı kapat
  • BTC  :  36.097,01 ₺
  • ETH  :  2.216,76 ₺
  • BCH  :  3.853,95 ₺
  • XRP  :  2,17 ₺
  • NGC  :  2,15 ₺
  • BTC 36.097,01
  • ETH 2.216,76
  • BCH 3.853,95

GOLDEA ICO’su 1 Aralıkta Başlıyor

30 Kasım 2017
  • Coin TürkCoin Türk
Dünyada altın madenciliği 5000 yıldır kesintisiz olarak kullanılan ve sahibine hep kazanç getirmiş bir yatırım alanıdır. Yıllık 2,500 ton altın çıkarılan sektörün pazar hacmi 2016’da 1 trilyon dolara ulaştı. Ancak modası geçmiş fonlama yöntemleri sebebiyle yalnızca dünya nüfusunun % 0.5’lik bir kısmı bu sektörden kazanç sağlayabiliyor. Bu durumu değiştirmek için yola çıkan Goldea, bu amaç doğrultusunda ICO kampanyası düzenliyor. ICO dönemi 1 Aralıkta başlıyor.

Mevcut sistemin temel sorunu güvenli, global ve esnek bir yatırıma giriş sisteminin olmayışıdır. Bu durum küçük yatırımcıların aleyhine işlerken yalnızca finansal devlere avantaj sağlar. GOLDEA (Gold Exploitation Asset), blockchain teknolojisi altyapılı devrimci altın madencilik platformuyla dünya çapında erişilebilirliği mümkün kılmayı, aracı masraflarını ortadan kaldırmayı ve altın madenciliği yatırımının taşıdığı riskleri azaltmayı hedefliyor. Smart contracts sayesinde tüm engeller ortadan kalkıyor ve tam şeffaflık sağlanıyor. Bunun yanı sıra GEA token’i sahiplerine kar dağıtımı otomatik olarak ve kolayca yapılabiliyor.

Altın üretimini token’leştiren GOLDEA, milyonlarca potansiyel yatırımcıya ulaşarak 500 milyar dolar değerinde bir altın madenciliği ekosistemi yaratmak istiyor. GOLDEA kapsamında hayata geçecek ilk proje Mali Cumhuriyeti sınırları içerisindeki 10 tonluk altın rezervinin 4 ayaklı ICO vasıtasıyla paylaşılması olacak. Her ICO aşamasında taraflara gerekli güncellemeler yapılacak. GEA token’inin sınırlı sayıda basılması ve sektörün büyüme potansiyelinin oldukça fazla olması sebebiyle token’in değerinin gün geçtikçe artması bekleniyor.

Dünyada hızla artan altın üretimi

Dünya ekonomisinin son 120 yılına baktığımızda kazılan altın madenlerinin hacminin dünya çapında arttığını görürüz. Denklemin aynı safında kripto para sektörü var; kripto para sektörü de 2017 yılında toplam değer bakımından yaklaşık 7 katlık dev bir büyüme göstermiş durumda. GOLDEA projesinin amacı gittikçe büyüyen bu iki piyasayı birbiriyle buluşturmak ve herkese altın madenciliği yatırımına katılma şansı tanımak.

Fiziksel altın, gerçek değeri sebebiyle yıllardır insanlar için “güvenli bir liman” oldu. GEA token’i ise fiziksel altınla “dijital altın”ın bir kombinasyonu olarak ifade edilebilir.

GEA token’i

Erişilebilirlik: Dünya üzerinde herkes GEA token’i sahibi olabilir, sahip olduğu token’lerle küçük ve büyük çaplı yatırımlar yapabilir.

Güvenlik: Proje dahilinde yazılan Şartlar ve Koşullar sabittir ve ömür boyu değişmez. Bu yüzden kullanıcıların blockchain yatırımları güvenle saklanır.

Anonimlik: Blockchain teknolojisi temelli bir sistem üzerinden GEA token’i sahibi olanlar tam gizlilik avantajına sahiptir.

Entegrasyon: Smart Contract protokolünün belirlediği kurallara göre altın madenciliğinden elde edilen kazançlar GEA token’i sahiplerine otomatik olarak dağıtılır.

Direkt kullanım: GOLDEA’nın geliştirdiği ekosistem dahilindeki merkezsiz ve tam otomatik yatırım araçları; aracılar, zaman kaybı ve işlem ücretleri olmadan kullanılabilir.

Etki: Toplu oylamanın gücü, proje kararlarının kolayca alınmasında ve “paylaşımlı risk” kavramının oluşmasında etkilidir.

GOLDEA ICO

GEA şeklinde kısaltılan token’lerden toplamda 3 milyon adet basılacak. Eylül – Ekim ayları arasında düzenlenen ön satış döneminde toplanan 245 bin dolarlık yatırımdan sonra düzenlenecek ICO kampanyası Aralıktan Marta kadar sürecek. Ön satış döneminde 6 dolar olarak fiyatlanan 1 GEA token’inin fiyatı ICO döneminde 12-21 dolar arasında seyredecek.

Bunun yanı sıra ICO süresince satılmayan token’ler, sonrasında sistemden silinecek. Alt yatırım hedefi 20 bin ETH, maksimum yatırım hedefi 60 bin ETH olarak açıklanan ICO kampanyasından 1 ay sonra GEA token’leri borsalarda işlem görmeye başlayacak.

GOLDEA’ya dair daha fazla bilgi almak ve ICO’ya katılmak için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

GOLDEA – TwitterFacebookInstagramYoutubeGitHubBlogBitcoinTalk

 

ETİKETLER
loading...