Gemini Dollar’ı Listeleyecek İlk Kripto Para Borsası Algoritmik Zeka Tabanlı Bibox Oldu

Regülatörlerce düzenlenmiş ilk stabil kripto para olan GUSD yakın zamanda Bibox adlı kripto para borsası tarafından listelenecek.
14:00
12 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Winklevoss kardeşlerin kurucusu olduğu Gemini, geçtiğimiz günlerde dolar destekli stabil kripto para birimi Gemini Dollar’ı (GUSD) tanıtmıştı. Gemini cephesinden 11 Eylül’de yapılan açıklamada GUSD’nin yapay zeka teknolojisi (Artificial İntelligence) tabanlı şifrelenmiş kripto para borsası Bibox’ta listeleneceği duyuruldu. Bibox borsası popüler mesajlaşma uygulaması Line tarafından geliştirildi.

Gemini resmi Twitter hesabı üzerinden şunları paylaştı:

Gemini Dollar artık dünyanın dört bir yanında kullanılabilir. Bibox, Gemini Dollar’ı listeleyeceğini açıkladı.

Winklevoss kardeşlerin geliştirdiği Gemini Dollar 10 Eylül’de dünyadaki ilk düzenlenmiş Blockchain tabanlı stabil kripto para birimi olarak piyasaya sürülmüştü. Bibox böylece Gemini Dollar’ı listeleyen ilk kripto para borsası olacak. Bibox’ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 Gemini Dollar’ın listeleyecek ilk resmi kripto para borsası olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Tebrikler.

Gemini Trust Company 2014 yılında Tyler ve Camaron Winklevoss kardeşler tarafından kuruldu. Gemini, kullanıcıları platform üzerinden kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca kripto paralarını saklayabilir. CNBC tarafından yayımlanan rapora göre Gemini aynı zamanda dünyanın ilk lisanslı Ethereum borsası. Gemini’nin resmi Twitter hesabında şu açıklamalara yer verildi:

ABD Dolarının şimdiye kadar şeffaf ve merkezsiz bir şekilde faaliyet gösteren güvenilir ve düzenlenmiş dijital temsilcisi olmadı. Gemini Dollar, ABD Dolarının fiyat istikrarını Blockchain teknolojisiyle ve ABD’li düzenleyicilerin gözetimiyle birleştiriyor.

Gemini Dollar’ın white paper’ındaki bilgilere göre GUSD, Ethereum ağında geliştirilmiş bir ERC-20 token’ı. Yatırımcılar borsa hesaplarına dolar gönderdikten sonra onları GUSD’ye dönüştürülebilir ve daha sonra onları ERC-20 destekli bir cüzdana çekebilir.

Gemini Dollar’ın Bibox borsasında listeleneceğinin duyurulmasının ardından CHalexov2016 adlı bir Twitter kullanıcısı şunları kaydetti:

Adamlar akıllı, gerçekten akıllı. Winklevoss kardeşleri ve Gemini projesini destekleyeceğiz. Bu arada Bibox, belki Tezos’u (XTZ) da platformunda listeleyebilirsin.

Bir diğer Twitter kullanıcısı ise şu yorumda bulundu:

Gemini Dollar’ı Ethereum Blockchain’inde geliştirmek bir hataydı. Tron ağını denemeliydiniz.

Kaynak: Ambcrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar