X

Geleneksel ve Dijital Finans Arasındaki Boşluk Kapanıyor: PayAccept

PayAccept, geleneksel finans ile gelişmekte olan Blockchain ve dijital varlık piyasası arasında köprü oluşturmayı hedefliyor. 
17:32
14 Ağustos 2020
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Hollanda merkezli bir dijital ödeme işleme ve yönetim platformu olan PayAccept, insanların finansal kripto para ekosistemiyle etkileşim şeklini değiştirmeyi vaat ediyor. Blockchain ve kripto para biriminin yükselişi, birçok kişinin ilgilendiği paralel bir finans piyasası yarattı. Yine de teknolojik zorluklar birçok kişinin bu piyasaya erişmesini kısıtlıyor.

PayAccept, geleneksel finans piyasası ile gelişmekte olan Blockchain ve dijital varlık piyasası arasında bir köprü oluşturmayı hedefliyor. Teknolojinin daha erişilebilir hale gelmesi ve şirketlerin kripto varlıklarını verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için PayAccept Blockchain’in üzerine bir teknoloji katmanı ekliyor.

Bunların yanında platform, kullanıcılara sezgisel bir düzen, güçlü ve çok hızlı özellikler sunmak için en son dijital cüzdan yönetim standartlarını kullanıyor ve aynı zamanda maksimum fon güvenliği sağlıyor. PayAccept’in açıklamalarına göre ilk etapta en iyi 50 kripto para birimi ile başlanacak ve müşteri talebine göre daha fazla seçenek platforma eklenecek. Firma, dijital cüzdan yönetimi ile dijital varlıkları kitlelere ulaştırmayı teşvik ederek güvenli  işlemlere imkan tanıyacağının da sözünü veriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan PayAccept’in kurucusu Christiaan van Steenbergen, PayAccept’i oluştururken hangi hedeflere odaklandıklarını şu sözlerle açıklıyor:

“Blockchain teknolojisinin küresel finansal işlemlerin mevcut yollarını değiştirme konusundaki önemi ve potansiyeli çok büyük. PayAccept, geleneksel Blockchain tabanlı finansal araçlar sunarak küresel dijital ekonomiyi basitleştiriyor. Dijital cüzdanlar, krediler (DeFi), ortak kurumsal hesaplar, kripto ve geleneksel varlıkları için para birimi dönüşümleri, fiziksel kredi ve banka kartları, hepsi kolayca yönetiliyor. Bu da kripto dünyasını keşfetmek isteyen birçok kullanıcı için bir zorunluluktur.”

PayAccept, Elektronik Para Enstitüsü Olmayı Hedefliyor

PayAccept, çeşitli ürün ve hizmetlerden oluşan ekosistemiyle bir Elektronik Para Enstitüsü olmayı hedeflediğini ifade ediyor. Bir bankaya bağlanmadan geleneksel para ve kripto para arasında çok fazla hacmi idare edebilecek tamamen tanınmış bir enstitü oluşturmak istiyorlar. B hedef doğrultusunda firma USD, EUR, GBP, TRY ve CNY dahil olmak üzere ana akım geleneksel para birimleriyle hizmet vermeye başlayacak.

Christiaan van Steenbergen, ekosistemin nasıl işleyeceği ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“PayAccept, merkezi bir organizasyon gerektirmeyen tamamen merkezsiz bir platformdur. Aracıları aradan çıkarıyoruz, böylece kullanıcı dijital varlıkları kendisi kontrol ediyor. Sektördeki mevcut gelişmelerle PayAccept, gelişen bir piyasaya giriyor. Çeşitli borsaları, kripto cüzdanlarını, Blockchain’leri, kripto varlıkları eklemeyi ve bunları tek bir platformda birleştirmeyi mümkün kılıyoruz. Nihai hedefimiz, dünyanın dört bir yanındaki herkese finansal kaynaklara erişim sağlamaktır.”

PayAccept Ekosistemi: Ürünler ve Hizmetler

Geleceğin hibrit bir finansal ekosistemini oluşturmak için PayAccept, kitlelere ulaşmak amacıyla bir dizi ürün ve hizmetten oluşan bir ekosistem kurdu. Yapılan açıklamalara bu ekosistem, dijital varlık işlemleri veya yönetimi konusunda deneyimsiz kullanıcıların yanı sıra çeşitli bir portfolyoya sahip kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamak için de tasarlandı.

PayAccept ekosistemi, kullanıcıların birden fazla banka hesabını profiline bağlamasına ve kripto varlıklarını değiştirmeyi kolaylaştırmasına izin veriyor. Platform, fonların güvenliğini sağlamak ve kullanıcıların özel anahtarlarını yönetmelerine izin vermek için soğuk depolama hizmetleri de sunacağının belirtiyor. Yapılan açıklamalara göre, platformdaki tüm hesaplar, en yüksek düzeyde gizlilik ve güvenliği sağlamak için Blockchain destekli olarak tasarlandı.

Ekosistemin temel ürün ve hizmetlerinden bazıları şunlardır:

Ödemeler: PayAccept, geleneksel para birimleri, hediye kartları, hisse senetleri, tahviller, türevler gibi geleneksel varlıklarla birlikte kripto ürünleri (dijital altın), kripto token’ları (kripto paralar, stablecoin’ler), ödeme token’ları, varlık token’ları, yardımcı token’lar gibi kripto para varlıklarının entegre edileceği tam güvenli bir cüzdan yönetim sistemi sunacak. Yapılan açıklamalara göre tüm bu varlıklar, minimum işlem maliyetiyle ve aracılara gerek kalmadan sınır ötesi, 7/24, engellere dayanıklı işlemler için kullanılabilir olacak.

Ödeme Kartları: PayAccept kartı, dünya çapında her yerde kabul edilmesine olanak sağlayacak bir ödeme ağının markası ile piyasaya sürülecek ve hem bir banka kartı hem de kredi olacak. Yapılan açıklamalara göre kripto para birimi veya geleneksel para birimi kart bakiyeleri, bir kullanıcının cüzdanından finanse edilecek. Kullanıcılar, geleneksel paralarını doğrudan harcayabilecek ve kripto para birimlerini likidite sağlayıcıları ve borsalar tarafından desteklenen gerçek zamanlı şekilde dönüştürebilecekler.

Bunların yanında kullanıcılar, ödemeler için tercih ettikleri bir kripto para birimini karta bağlayabilecekler. Ayrıca bunun yanı sıra yedek olarak, ödemeler için geleneksel para birimi her zaman pozitif bir bakiye ile mevcut olacak. Yapılan açıklamalara göre PayAccept kartları, PayAccept ödeme terminalleriyle iletişim kuracak bir QR kodu ve entegre NFC çipi ile birlikte verilecek.

Son olarak PayAccept’in yerel PAYT Token, Uniswap’te zaten listeleniyor ve lansmanından bu yana olağanüstü bir geri dönüş aldı. Platform ayrıca 14 Ağustos’tan itibaren Exmarket’te bir IEO yürütecek ve önümüzdeki ay farklı borsalarda da token listelenmeye başlayacak.

Website: https://www.payaccept.net

Facebook: https://www.facebook.com/payaccept.net

Twitter: https://twitter.com/payaccept

Telegram: https://t.me/payaccept

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar