X


Gate.io’nun 9 Yıllık Yolculuğu ve Elde Ettiği Başarılar

10:00
23 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 4 Dakika

2013 yılından bu yana kripto para kullanıcılarına hizmet veren Gate.io 9. yılını kutluyor. Dünyada en uzun süredir faaliyet gösteren borsalar arasında yer alan Gate.io zaman içinde kullanıcı sayısını 10 milyon üzerine taşıdı ve 1.400’den fazla kripto para alım hizmetini kullanıcılarına sundu.

Neden Gate.io?

Gate.io özellikle piyasada uzun süredir hizmet veren bir borsa olması sebebiyle dikkatleri çekiyor. Ayrıca sunduğu hizmetlerin sayısı, işlem çiftlerinin fazla olması ve güvenliğe önem vermesi de yatırımcıların Gate.io’yu tercih etme sebepleri arasına yer alıyor.

2013 yılında kurulan Gate.io son 9 yılda olduğu gibi kullanıcılarına en iyi yatırım deneyimini sağlamak için bundan sonra da çabalayacağını ifade ediyor. İşlem hacmi açısından ise Gate.io’nun kaliteli ve yüksek getiri oranına sahip kripto varlıkları listeleyen dünyanın en iyi 10 kripto borsasından biri olduğu dile getiriliyor.

Borsa kullanıcılarına oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunuyor ve ürünleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Spot işlemler
 • Kaldıraçlı işlemler
 • Kaldıraçlı ETF
 • Vadeli işlemler
 • Kantitatif işlemler
 • Teminatlı kredi
 • Likidite madenciliği

Bunlara ek olarak Gate.io kullanıcıları için teknoloji üzerinde de çalıştıklarını ifade ediyor ve borsanın teknolojisi şu kullanım durumlarını içeriyor:

 • Çapraz kripto para birimi adres teknolojisi
 • Sıcak ve soğuk cüzdan depolama çözümü
 • Çoklu imza ile güvenli koruma teknolojisi
 • Gerçek zamanlı varlık gönderme ve alma teknolojisi

Öte yandan platformun kendi kripto para birimi de bulunuyor GT simgesi ile borsalarda yer alıyor. 2 Mart 2020’de resmi olarak “GateToken” kullanıcılar ile buluştu. Yapılan açıklamalara göre ilk aşamada GT, Gate.io Point alıcılarına ücretsiz bir hediye olarak dağıtıldı ve ilk arz 1 milyardı. Geri alım ve yakın işlemleri ile de GT’nin deflasyonist bir para birimi olması amaçlanıyor. Yapılan açıklamalara göre 9. yılında Gate.io; GT’nin VIP seviyesine yükselme, işlem ücretlerini ödeme, özel etkinliklere katılma gibi kullanım durumlarına yenilerini eklemeyi planlıyor.

Gate.io İle İlgili Önemli Gelişmeler

Borsa, kurulduğu günden bu yana önemli gelişmelere imza attı:

 • %100 Marj Denetimi Sertifikası: Gate.io Mayıs 2022’de %100 marj denetim sertifikası sunan ilk genel işlem platformu oldu. Bu noktada platform, kullanıcıların kullandıkları hizmetin aslında fonlarının %100’ünü elinde tuttuğunu bilmeleri ve onaylamaları gerektiğini ifade ediyor. Bu nedenle Gate, müşterilere fonlarının tamamen Gate tarafından tutulduğunu doğrulama imkanı vermek için Merkle Ağacı yaklaşımını kullanıyor.
 • Start-up Premiere 2.0 Yükseltmesi: Ocak 2020’de borsa, Start-up Premiere 2.0 yükseltmesini uyguladı. Yapılan açıklamalara göre Gate.io Start-up IEO, proje ekiplerine önemli miktarda fon sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda diğer yüksek kaliteli projelerle işbirliğine giden yolu da açıyor.
 • DeFi Ekosistemi ve DeFi Labs Kuluçka Programları: Şubat 2021’de platform DeFi ekosistemi ve DeFi Labs kuluçka programlarını başlattı. Platform bu programı, daha fazla blok zinciri projesinin sözleşmelerini GateChain’in birlikte çalışabilir ekosistemi ile sunması için başlattı.
 • GateChain Ana Ağının EVM’yi Desteklemesi: Mayıs 2021’de GateChain ana ağı EVM’yi desteklemeye başladı. Bugüne kadar GateChain EVM modülü, çeşitli akıllı sözleşmelerin devreye alınması ve işlenmesi dahil olmak üzere ana ağ üzerinde 66 günlük stres testinden geçti.
 • NFT Magic Box Dünya Premier’i: Gate.io’nun 8. yıldönümünde, Gate.io’nun her bir kullanıcı için özelleştirilmiş bir oluşturma ve açık artırma platformu olan “NFT Magic Box”ı piyasaya sürdü. Bu platform, mint, yaratma, promosyon ve müzayede için en iyi NFT işlem platformu olma hedefi ile oluşturuldu.
 • Gate Ventures Lansmanı: Gate.io, dijital çağdaki yenilikleri kolaylaştırmayı amaçlayan erken aşama kripto risk sermayesi fonu Gate Ventures’ı Eylül 2021’de piyasaya sürdü.
 • 10 Milyon Kullanıcı Sınırı Aşıldı: İnovasyon ve liderlik yolculuğunda Gate.io, kripto endüstrisinin her zaman ön saflarında yer aldıklarını ifade ediyor ve bu yolculukta Ocak 2022’de 10 milyon kullanıcı sınırının geçildiğini ifade ediyor.

9. Yıl Kutlamaları

Yapılan açıklamalara göre Gate.io‘nun dokuzuncu yıl dönümünü kutlamak için Mayıs ortasında kutlamalar başladı. Kullanıcılar için düzenlenecek kutlama etkinliklerinin yanı sıra Gate.io da yeniden markalaşma yoluna gittiğini ifade ediyor.

2013 yılında kurulan Gate.io, en eski ve önde gelen kripto para borsalarından biri olarak tanımlanıyor. Gate.io, önde gelen birden fazla dijital varlığın işlemi ile ilgili hizmetler sunuyor ve dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya hizmet verecek şekilde gelişiyor.

CoinGecko’da likidite ve işlem hacmine dayalı olarak sürekli olarak en iyi 10 kripto para borsasından biri olarak yer alan borsa, Blockchain Şeffaflık Enstitüsü (BTI) tarafından da doğrulandı.

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. CoinTürk, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. CoinTürk, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar