reklamı kapat

GANA Yapay Zekayla Tıp Sektöründe Çığır Açıyor

11:11
7 Haziran 2018

Gelecek vadeden uluslararası blockchain projesi Green and Nature Association (GANA) Technologies tıp alanındaki bireyleri ve araştırma gruplarını hedef alıyor. GANA, narrow yapay zekanın (ANI) kullanıldığı mobil bir uygulama geliştirdi. Uygulamanın iki temel işlevi bulunuyor: Hastalar için akıllı, dijital, kişisel yardım aracı ve yapay zekanın öğrenimine katkıda bulunan bilgilerin toplanması.

Son zamanların yükselen trendlerinden biri de tıp alanında ANI geliştirmek. IBM, Google, NVIDIA gibi büyük şirketler kendi ANI çözümleri üzerinde çalışıyor. Bu alanda potansiyelin farkına varan proje CEO’su Gapseong Noh:

Stres, kirlilik ve nüfusun yaşlanması sebebiyle medikal hizmetlerin niteliğinin ve teşhişlerin doğruluk oranının artması şart. ANI’ın büyük miktarda kayıtları işleme ve örnek ve korelasyon arama gücüyle tıp sektörü yeni bir çağa girebilir.

Yapay zeka sayesinde hastalıklar ve anomaliler erken teşhis edilebilir, hastalıklar için gereken en iyi tedavi belirlenebilir, bilgisayarlı tomografi yorumlaması yapılabilir, testler yürütülebilir ve yeni ilaçlar keşfedilebilir. Ancak tıpta yapay zeka kullanımının olumsuz bir yanı bulunuyor: Veri sağlayan grup çok küçük veya tek tipse yapay zeka yanıltıcı/önyargılı sonuçlar verebiliyor. GANA geliştiricileri bu soruna blockchain’le çözüm getiriyor. Yapay zekanın öğrenim sürecinin şeffaflığı blockchain’le sağlanıyor. Medikal enstitüler, hastalar, araştırmacılar, ilaç üreticileri ve dağıtıcıları GANA mobil uygulamasına veri aktarıyor ve böylece veri çeşitliliği sağlanmış oluyor.

Gana Technologies, ekosistem araştırması ve geliştirmesi için ICO düzenleme kararı aldı. 21 Mayıs’ta başlayan ICO 20 Temmuz’a kadar sürecek.

1 GANA token’ının fiyatı 0,00005 ETH olarak belirlendi. GANA kullanıcıları veri paylaşımı yaparak token ödülü kazanabilir. Platform ICO’da 20.000 ila 60.000 ETH arasında yatırım toplamayı planlıyor. Erken yatırımcılar %10 bonusla ödüllendiriliyor.

GANA projesine dair daha fazla bilgi almak için platformun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun

ETİKETLER