reklamı kapat
 • BTC  :  36.097,01 ₺
 • ETH  :  2.216,76 ₺
 • BCH  :  3.853,95 ₺
 • XRP  :  2,17 ₺
 • NGC  :  2,16 ₺
 • BTC 36.097,01
 • ETH 2.216,76
 • BCH 3.853,95

GameCoin ICO’su 11 Eylül’de başlıyor

9 Eylül 2017
 • Coin TürkCoin Türk

Dünyanın tüm oyunları tek bir kripto parada, GameCoin çatısı altında bir araya geliyor. GameCoin’in oyun sektörüne getirdiği inovasyonla birlikte hem oyuncular hem de oyun üreticileri milyon dolarlar kazanabilir. GameCoin ICO’su 11 Eylül’de başlıyor.

Günümüz oyun piyasasındaki oyunlar “oynaması bedava” mantığıyla piyasaya sürülür. Bu karar, genellikle, oyuncuların oyunu benimsemesini sağlamak ve oyun içi satışlar ve tam sürüm için ödeme yapmayı teşvik etmek, oyunun yapımcısına para kazandırmak için alınır. Pazarlamacıların ve ekonomistlerin tüm çabalarına rağmen oyuncuların genelde % 10’dan fazlası hiç para ödemez. Geri kalan yüzde 90, hiçbir şey ödemeden oyunu oynamaya devam eder. GameCoin’in bu soruna getirdiği çözümle birlikte oyun yapımcıları, kısıtlayıcı önlemler ve sürekli araya giren reklamlara gerek duymadan oyunu ücretsiz oynayan oyuncular üzerinden kâr elde edebilecek.

Öncelikle geliştirilen API ile oyunların algoritmalarının GameCoin sistemine entegre edilmesi gerekiyor. Oyun geliştiricisi, oyun parasını sanal parayla değiştirdiği andan itibaren oyuncular oyunda başarı elde ettikçe belli miktarda kripto para kazanacak ve kazanılan para oyuncu cüzdanlarına aktarılacak. Oyundaki başarısızlıklar ve yanlış kararlar ise token’lerin yakılmasına sebep olacak. Oyuncular bu parayı kullanarak abonelik, lisans, oyundaki item’ların değiş tokuşu, karakterlerin kıyafet değişimi için ödeme yapabilecek. Ayrıca kripto paralar başka birine gönderilebilecek, itibari paraya dönüştürülüp çekilebilecek.

GameCoin sisteminde oyuncuların harcadığı efor ve zaman, değer ve likiditeye dönüşür. Sonuç olarak da kazan kazan durumu ortaya çıkar – insanlar ücretsiz oyun oynar, harcadıkları zaman ise oyun yapımcısı için kâra (kripto paraya) dönüşür.

GameCoin, oyunculara bir nevi yalnızca hobilerini yaparak büyük paralar kazanma fırsatı verir. Kazanılan bütün paraların gerçek değere dönüştürülebileceği ve gerçek hayatta harcanabileceği GameCoin sistemini tüm oyuncular kullanabilir.

GameCoin sistemini ve potansiyelini bir örnek üzerinden açıklayalım. World of Tanks oyununu dünya üzerinde 100 milyon oyuncu oynuyor. Bu oyuncuların yaklaşık olarak yüzde 90’ı ücretsiz sürümü oynuyor. Yani yüzde 90’lık kesim, GameCoin sisteminde oyun içi kazanılacak kripto paralar için potansiyel değer sağlayıcıları. Bir World of Tanks oyuncusunun ayda ortalama 16 saat oyun oynadığını düşünürsek oyuncuların ciddi bir kazanç elde etme potansiyelinin olduğunu söyleyebiliriz (kişi başı 1 saatlik oyunun getirisi yaklaşık olarak 0.5 dolardır).

Bu durumda toplam oyuncu sayısı*ücretsiz oynayan oyuncuların yüzdesi*ortalama aylık oyun süresi*dolar cinsinden 1 saatte kazanılan tahmini para formülü üzerinden gidelim. Bunu sayıya döktüğümüzde (100 milyon*90*16*0.5) elde edeceğimiz değer 720 milyon dolar olacaktır. Üstelik bu miktar, yalnızca tek bir oyundan gelen parayı ifade eder. GameCoin’in hâlihazırda anlaşmaya vardığı oyunları ve sisteme eklenecek diğer oyunları düşündüğümüzde toplam kazanç milyar dolarları bulacaktır.

ICO

11 Eylül’de başlayacak GameCoin ICO’su 29 Eylül’e kadar sürecek. Platformun para birimi GMC token’i olarak isimlendirilirken ICO kampanyası süresince toplam 625 milyon GMC token’i basılacak. Bu token’lerin yüzde 74’ü yani 462 milyon 500 bini yatırımcılara dağıtılacak. Bir GMC token’inin birim fiyatı ise 0,0001 ETH olacak. Her 100 milyon token satışının artından token fiyatı yüzde 3 artacak. Satılmayan token’ler ise yakılarak sistemden silinecek.

Öte yandan ICO’nun ilk saatinde yapılan yatırımlar yüzde 15, ikinci saatinde yapılan yatırımlar yüzde 10 ve 3. ve 48. saatleri arasında yapılan yatırımlar yüzde 5 bonusla ödüllendirilecek. ICO sürecinde itibari parayla yatırım yapanlar ise yüzde 10 bonus kazanacak. ICO’nun bitişinin ardından 5 gün içinde GMC token’leri yatırımcıların ETH cüzdanlarına aktarılacak.  Gamecoin blockchain’inin oluşturulmasından sonra ise token’ler platform üzerinden işlem görebilecek.

GameCoin hakında daha fazla bilgi almak ve kısa süre sonra başlayacak ICO kampanyasına katılmak için platformun websitesini ziyaret edebilirsiniz.

GameCoin – Whitepaper – Facebook – Twitter – Telegram – Bitcointalk

ETİKETLER
loading...
 • Sinvester
  11 ay önce

  Ben denedim ama yatırım yapamadım. 11 Eylül’den önce ön yatırım söz konusu değil mi? Ön yatırım yapılabiliyorsa, nasıl? Yardımcı olabilir misiniz?

  1