Gains Network (GNS) Coin Nedir?

16:44
17 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Gains Network, likidite açısından verimli merkezi olmayan kaldıraçlı işlem mimarisini Polygon’a getirmeyi amaçlıyor. Gains ile kullanıcılar 150 kata kadar kaldıraç ile kripto para işlemleri yapabiliyor.

Gains Network (GNS) Nedir?

Gains Network platformunun sunmuş olduğu özellikler şu şekilde sıralanıyor:

 • GNS tokenini basarak/yakarak işlem PnL’sinin simülasyonu
 • Fonlama ücreti yok
 • Herhangi bir kaldıraç ile herhangi bir varlık için destek var
 • Likiditenin %100’ü tek bir GNS/DAI havuzunda toplanmıştır
 • Maksimum sermaye verimliliği için GNS/DAI likiditesinin üzerinde yalnızca DAI likidite katmanı.
 • Teminatlar yalnızca likiditeden geçer
 • Türünün ilk örneği olarak lanse edilen talep üzerine Chainlink merkezi olmayan oracle ağı
 • Yalnızca medyan spot fiyatlar, türetilmiş/üretilmiş fiyat yok

Buna ek olarak Gains Network token ekonomisi de şu şekilde açıklanıyor:

 • İşlem platformu tarafından basılan/yakılan yardımcı token
 • İşlem kayıplarından kaynaklanan GNS arzı üzerinde uzun vadeli deflasyonist baskı.
 • Kaldıraçlı alım satım ücretlerinin önemli bir kısmının GNS/DAI likidite sağlayıcılarına gitmesi.

Öte yandan Gains Network, likidite açısından verimli, güçlü ve kullanıcı dostu bir merkezi olmayan kaldıraçlı ticaret platformu olan gTrade’i geliştiriyor. Benzersiz şekilde tasarlandığı iddia edilen sentetik mimari, gTrade’i mevcut tüm platformlardan daha fazla sermaye verimli hale getirmeyi, düşük işlem ücretlerini ve çok çeşitli kaldıraçlara ve çiftlere izin vermeyi amaçlıyor.

Protokol, ekosistemin ERC20 yardımcı program tokenı (GNS) ve ERC721 yardımcı program belirteci (NFT’ler) etrafında dönüyor. Yapılan açıklamalara göre GNS ve NFT’ler, platform içinde aktif olarak kullanılmak  ve gelir yakalama ve yönetişim  yoluyla protokolün sahipliğine izin vermek için tasarlandı. GNS sahiplerinin Tek Taraflı Staking yoluyla platform ücretleri almasını, platform gelirini kullanarak GNS’lerin yakılmasını, NFT sahiplerinin daha düşük spread ve artırılmış ödüller almasının yanı sıra limit emirleri ve likidasyonları gerçekleştiren NFT botlarını içerir.

GNS Coin Yorum

CoinMarketCap verilerine göre GNS Coin, 331,616,576 dolar ile piyasa hacmi bakımından 2.600. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 9,9  dolardan işlem gören GNS Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 37,777,851 USD olduğu görülüyor. Ayrıca GNS Coin, 29 Kasım 2021’de 0,259 dolar ile dip seviyeyi görürken 17 Şubat 2023’de de 12,45 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Bunlara ek olarak şu anda dolaşımda 30,291,000GNS bulunuyor.

GNS Coin Nasıl Alınır?

GNS Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

GNS Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından GNS Coin’in işlem gördüğü BTC ve Tether (USDT) GNS işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar