reklamı kapat
  • BTC  :  37.837,63 ₺
  • ETH  :  3.053,81 ₺
  • BCH  :  4.551,80 ₺
  • XRP  :  3,52 ₺
  • BTC 37.837,63 ₺
  • ETH 3.053,81 ₺
  • BCH 4.551,80 ₺

FoxMiners Kripto Para Madenciliğinin Yeniden Şekillenmesinde Kritik Eşiği Aştı

11 Mayıs 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Madencilik ekipmanı üreticisi yeni çift çekirdekli F24 ve F48 cihazlarına ilgi duyan tüm dünyadan müşterilerinin ön siparişleriyle 20 milyon dolarlık değeri geçti. 14 Mayıs’a kadar müşteriler ön siparişini verdikleri her üniteyle 500 dolar tasarruf edebilir.

Fiyatlar 2500 dolardan başlamakta ve FoxMiners kargo ve gümrük masraflarını karşılamaktadır. Çifte güç ve daha az enerji masrafına çift çekirdek dahil edildiğinde F24 ve F48 dünyanın en hızlı maden cihazlarıdır. 1500 W’da 75 TH/S’lik madencilik gücü kapasiteleri vardır. Bu, bir maden çipinin başardığı olası en düşük elektrik tüketiminde en yüksek güçtür.

Çifte işleme gücünün dışında çipler endotermiktir — enerji ısısını dışarı vermek yerine çevreden emer. Sonuç olarak mevcut piyasadaki çoğu cihazdan daha az ısı salar. Çipleri enerji tüketiminde oldukça verimli yapan da budur. FoxMiners çipleri SHA-256 ve Scrypt algoritmaları ile tasarlamıştır. Bu yüzden hem Bitcoin hem Litecoin madenciliği yapabilirler.

Şirket gelecekte x11 için de çipler tasarlamayı planlıyor. Merkezsizliğin ruhunu koruyan FoxMiners ürünleri tam da büyük kripto paralar için maden zorluğunun merkezsiz yapıyı tehdit ettiği bir zamanda piyasaya sürüyor. Zorluğun artmasıyla madenciliğin tükettiği elektrik masrafı da artmaktadır. Bu, kripto para ağlarında yer alan düşük bütçeli şirketlerin işini zorlaştırmaktadır. Sonuç olarak yalnızca elektrik masrafının üstesinden gelebilecek bütçeye sahip büyük şirketler ve madencilik havuzları madenciliğe devam edebilmektedir.

Ne yazık ki bu, kripto paraların en önemli özelliğine ters düşmektedir: Merkezsizlik. Neredeyse yarı miktarda elektrik tüketip iki kat fazla iş yapan çipler sayesinde FoxMiners küçük oyuncuların tekrar madencilik piyasasına girmesini ve kripto paraları güvence altına almasını mümkün kılmaktadır. Merkezsizlik ruhunu yüceltmektedir ki bu, bitcoin ve kripto para tutkunlarının en değer verdiği şeylerden biridir.

Fox Miners hakkında

FoxMiners blockchain cihaz geliştirilmesi ve tasarımında en parlak akılları bir araya getirmektedir. Şirket California’da kayıtlıdır ve Los Gatos, CA’dan yönetilmektedir. Daha fazla bilgi için www.foxminers.com’u ziyaret ediniz.

ETİKETLER
loading...