Fiyatı Çakılabilir! Binance Borsasındaki Bu Yapay Zeka Altcoinden Korkun!

En popüler yapay zeka altcoinlerden biri üstelik Binance borsasında işlem görüyor. Fakat yakında ciddi bir düşüş yaşayabilir.
22:35
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Elon Musk’ın da desteğiyle yapay zeka altcoinlerin popülerliği artıyor. Yatırımcılar birkaç ay içinde 10 kata kadar kazanç elde etti. Fakat sonsuza kadar yükselişlerin devam ettiğini kripto paralarda görmedik. Sert düşüşlerin de yakında yaşanması muhtemeldir. Eğer bir altcoinin sonsuza kadar yükseleceğini düşünüyorsanız metaverse altcoinlerin 6 doları aştığı günleri hatırlayın. Sonsuz kadar düşmeyeceğini düşünüyorsanız LUNA fiyatını hatırlayın.

İçerik Rehberi

AGIX Coin

AGIX fiyatı, 8 Şubat’ta 0,67 dolarlık zirveye ulaştığından bu yana düşüyor. Bu, 2018’de listelenmesinden bu yana görülen en yüksek fiyattı. Bu durum, 2021’in en yüksek seviyesiyle bağlantılı olarak, düşüş formasyonu olarak kabul edilen bir ikili tepe oluşmasına neden oldu. Dahası, fiyat çok uzun bir üst fitil ile karakterize edilen düşüş eğilimli bir haftalık mum çubuğu oluşturdu. Ayrıca, fiyat üç hafta sonra bir başka uzun üst fitil daha oluşturdu. Bu tür fitiller artan satış baskısına işaret eder ve düşüş eğilimin devam edeceğine yorulur.

Şimdilik RSI bir düşüş sapması oluşturmadı ve Elon Musk’ın son yapay zeka desteğiyle yüksek kalmaya devam ediyor. Bitcoin’in mevcut konumu da 22.000 doların üstünde olduğu için ekstra satışlar şimdilik başlamış değil.

AGIX Coin Yorum

Daha önce de belirtildiği gibi, AGIX fiyatı 8 Şubat’tan bu yana düşüş gösterdi. Beş gün sonra sıçrama yapsa da, artış genellikle düzeltici yapılar içeren yükselen bir paralel kanalın içinde yer aldı. AGIX 1 Mart’ta daha düşük bir tepe noktası oluşturarak hem 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesini hem de kanalın direnç çizgisini doğruladı. Bu nedenle, kanaldan bir kırılma en olası senaryodur. Bu tarz kanallarda alışık olduğumuz düzeltmeler bize volatilitenin yakında artacağını söylüyor. AGIX token fiyatının şu anda bir A-B-C düzeltici yapının C dalgasında olduğunu da düşünürsek 0,22 dolara doğru bir geri çekilme makul görünüyor.

Peki yükselişin devam etme ihtimali yok mu? Eğer kısa vadede fiyat tekrar 0,54 doların üstüne çıkabilirse 0,22 dolar desteğine doğru beklenen düşüş geçersiz kılınabilir. Bu senaryoda 0,8-85 dolara doğru yeni bir zirveye doğru hareketin devam etmesi beklenir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar