reklamı kapat
  • BTC  :  39.816,00 ₺
  • ETH  :  1.336,08 ₺
  • BCH  :  2.731,00 ₺
  • XRP  :  3,11 ₺
  • NGC  :  1,71 ₺
  • BTC 39.816,00
  • ETH 1.336,08
  • BCH 2.731,00

Finansal Sistemi Birleştiren Hibrit Banka “Forty Seven” Açık Arayüz Kullanacak

19 Aralık 2017
  • Coin TürkCoin Türk

Sorumluluk reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, aşağıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Kripto paraların ve itibari paraların hibrit bankası “Forty Seven Bank” kendi bankacılık altyapısında, işletmelere ve ortaklarına üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler geliştirmeleri ve entegre etmeleri için olanak sunan Açık API (Uygulama Programlama Arayüzü) kullanacak.

Bu modüler API yapısı Forty Seven ile üçüncü taraf geliştiricileri birbirlerine bağlayacak ve bankanın müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla; değişmesi, gelişmesi ve hizmetlerini yeni teknolojilere hızlı bir şekilde uygun hale getirebilmesi için ortam hazırlayacak. Forty Seven API küçük etkinlik alanlarına bölünecek: Hesap bilgileri API, ödeme API, al-sat API ve beyaz etiket API.

Açık ama güvenli

Forty Seven sistemine ve tüm etkinliklerine açık API aracılığıyla erişmek, bir hayli güvenli olacak ve bu işlemler sıkı bir şekilde kontrol edilecek. Bankanın API’ına ulaşabilmek isteyen geliştiricilerden; bir geliştirici hesabı oluşturmak ve uygulamalarını sisteme kaydetmek gibi gereklilikleri yerine getirmeleri isteniyor. Uygulamalardan gelen API çağrılarını yetkilendirmek için özel anahtarlar kullanılır ve bu çağrıların tamamının doğrulanmış uygulamalardan geldikleri kanıtlanır.

Uygulama geliştiricileri için zengin bir kullanıcı arayüzü

Forty Seven Bank uygulama geliştiricilerine; uygulamalarının her yönünü yönetebilecekleri zengin bir kullanıcı arayüzü sağlayacak. Ayrıca geliştiricilere, anahtar performans göstergesini ve ölçümlerini gözlemeleri için; uygulama kurulum oranı, etkin kullanıcıların sayısı, API çağrı oranı ve başarılı ve başarısız API çağrılarının sayısı gibi özel araçlar sunulacak. Forty Seven altyapısına uygulanan önemli değişiklikler büyük bir titizlik ile denetlenecek.

PSD2 uyumu

Forty Seven’ın bütün işlemleri ve uygulamaları, Avrupa Komisyon Yönergesi PSD2 ile tamamen uyumlu olacak ve Avrupa Bankacılık Otoritesi tarafından yayınlanan belge, Düzenleyici Teknik Standartlar’ın güncel ilkelerine de bağlı kalacak. Banka hakkında detaylı bilgilere erişmek ve white paper’ı incelemek için websiteyi ziyaret edebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

loading...