Fidelity, Kripto Paralar Konusunda Adım Atmaya Devam Ediyor

Özet

  • Fidelity kripto para gözetim hizmeti sunmayı amaçlıyor...
18:00
21 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereumworldnews’in haberine göre, Fidelity’nin kripto paralarla ilgili olan ve Fidelity Dijital Varlık Servisi (FDAS) olarak adlandırılan bölümü, New York’tan bir Trust lisansı almak için başvuru sürecine girdi.

Fidelity’nin Girişimleri

The Block’a yapılan açıklamalara göre, Fidelity’nin kripto para ekibi, Gemini Trust ve eyalette faaliyet gösteren diğer girişimlerin yanı sıra New York Finansal Hizmetler Departmanı’na da başvuruda bulundu.

Eğer FDAS lisansı alabilirse New York Eyaleti’nde kripto para birimlerinin gözetimi üzerine çalışabilecek.

Trilyonlarca dolarlık yatırımı yöneten ve binlerce kurumsal müşterisi olan Fidelity, geçtiğimiz senenin sonunda FDAS’i başlattı. O zamandan bu yana da kripto para gözetim hizmetlerinin testlerini devam ettiriyor. Ayrıca yeni ortaya atılan iddialara göre şirket bir kripto para yatırım platformu için de çalışmalar yapıyor. Eğer bu iki uygulama birleştirilirse Fidelity, kripto benimsenmesi konusunda önemli bir adım atmış olabilir.

Fidelity ve Kripto Paralar

Fidelity’nin bu adımı, kripto para ve Blockchain konusunda attığı adımlardan yalnızca biri. Daha önce ortaya çıkan bazı haberlere göre Fidelity, uluslararası iş dünyasının çeşitli yerlerinde aktif olarak Blockchain teknolojisinin kullanılabileceği yerler arıyor. Ayrıca Forbes’un haberine göre, Fidelity’nin 8.000 çalışanının bir dijital varlık portföyü oluşturabildiği şirket içi bir kripto para oyun uygulaması da mevcut.

Öte yandan yıllardır Bitcoin madencilik işiyle uğraşan şirketin İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Anne Richards konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor:

Sonuçta ileriye dönük tüm finansal sistemin önemli bir parçası olacak insanlara, dağıtık defter teknolojisini ve dijital token’ları öğretmek için şirket içinde kullandığımız bir bitcoin yatırım oyunumuz var.

Fidelity’nin madencilikle uğraştığı ile ilgili haberin detaylarını bu yazımızda sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI