Fetch (FET) Coin Düşüşü Devam Edecek Mi? Güncel Kripto Yorumları!

Yapay zeka odaklı kripto paralar arasında en fazla ilgiyi Fet Coin gördü. Peki kısa vadeli beklentiler neler?
19:58
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yapay zeka odaklı altcoinler Kasım ayı sonundan bu yana ilgi büyük ve bu ilgi fiyatlara da yansıdır. Fetch ve birçok yapay zeka odaklı kripto paranın %1000’e yakın artışlar yaşadığını gördük. Elbette sonsuza kadar devam eden bir yükseliş yok ve kripto para piyasalarına ara düzeltmeler hatta ATH bölgesine ulaştıktan sonra aylar boyu yeni dip arayışları devam ediyor. Peki FET Coin?

Fetch (FET) Coin

Uzun vadeli azalan direnç çizgisinden çıktığından beri, FET Coin fiyatı çok hızlı biçimde arttı. Bir noktada %656 oranında yükselerek 0,61 dolarlık zirveye ulaştı. Daha da önemlisi, FET Coin fiyatı 0,47 dolarlık direnç alanının üzerinde kapanış yapamadı. Bunun yerine çok uzun bir üst fitil (kırmızı simge) ile karakterize edilen düşüş eğilimli bir kayan yıldız mumu oluşturdu. Nitekim bu oluşum ciddi satış baskısının göstergesidir. Dahası RSI da bunu doğrular nitelikte.

Bu nedenle, şimdi aşağı yönlü bir hareket izleyebilir. Eğer bu haftalık kapanış 0,61 dolar gibi zor bir seviyede kapanırsa düşüş eğilimi geçersiz kılınacak. Direnç üstü kapanışta ise fiyat 0,65 dolar seviyesine ulaşılabilir.

FET Coin Yorum

Haftalık zaman diliminin düşüş görünümüne ek olarak, günlük zaman dilimi fiyat hareketi de düşüş eğilimindedir. Fiyat, beşinci dalganın uzatıldığı beş dalgalı bir artışı tamamladı. Dördüncü dalgadaki üçgenin şekli ve sonrasında gelen geri çekilme bunu destekliyor. Eğer düşüş tahminleri doğruysa Fet Coin yatırımcıları ilk etapta 0,27 dolar desteğine kadar geri çekilme görebilir. Öte yandan, bir önceki en yüksek seviye olan 0,61 doların üzerine çıkılması bu düşüş eğilimini geçersiz kılacaktır.

Kademeli 0,27 dolara düşüş ihtimali teknik açıdan yüksek görünüyor. Güncel genel piyasa hissiyatı Paxos baskısı nedeniyle negatif ve yarın gelecek ABD enflasyon verisi yön belirleyici olacak. Özellikle Bitcoin’in yazı hazırlandığı sırada 21.400 dolar desteğini teste devam ettiğini düşünürsek Fet Coin için riskin arttığını söyleyebiliriz. Elbette burası kripto para piyasaları ve geleceği görmek mümkün değil. Yatırımcılar kendi risk profillerine göre değerlendirmelerini yaparak kararlarını almalıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar