Reklam

Fantom Coin Nedir?

Fantom Coin, DeFi odaklı bir kripto para projesidir.
18:15
25 Aralık 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fantom Coin (FTM), Güney Korenin en ünlü bilgisayar uzmanlarından Dr. Ahn Byung tarafından geliştirildi. Akıllı sözleşme odaklı kripto para projesi, DeFi tabanlı uygulamaların kullanımını kolaylaştırmayı hedefliyor. Diğer projelerden farklı bir konsensüs modeli kullanan FTM Coin’in yeni sisteminin adı ise Lachesis olarak biliniyor.

Ethereum tabanlı ERC-20 konumundaki FTM, Ethereum ağının aksine saniyede binlerce işlem yapabilme vaadi ile piyasaya giriş yaptı.

Fantom (FTM) Nedir?

FTM, yüksek kapasitede işlem yapılabilen ağın belkemiğini oluşturmakta. DeFi projelerine yatırım yapmak veya bunları kullanmak isteyenler direkt olarak FTM kullanarak istedikleri işlemi gerçekleştirebilmekte. Yapılan resmi açıklamada bütün ticari kuruluşlarla diğer kurumsal isimlerin yüklü işlemler için de FTM kullanabileceği belirtildi.

FTM Coin Yorum

FTM Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 164. sırada yer alıyor ve son 24 saat içerisinde %5 yükseliş yaşadı. FTM Coin’in toplam piyasa değeri 45 milyon dolar seviyelerinde ve son 24 saat içerisinde 4 milyon dolarlık hacim elde edildiği görülüyor. FTM Coin’in bütün arzı ise dolaşıma sokulmuş durumda. FTM Coin’in DeFi odaklı olması, bunun yükselişini devam ettirebilir.

Fantom Coin Nasıl Alınır?

FNT Network Coin almak için ne yapmak gerekiyor?  Binance bu konuda kullanıcıların tercih edeceği en popüler platform olarak ön plana çıkıyor.  Binance’in sunduğu likidite ve güvenlik de yatırımcıların burayı tercih etmesine etki etmekte. Binance üzerinde bunun FNT olarak listelendiği görülüyor.

  • FNTCoin satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna FNT yazın ve altta açılan FNT/BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “FNT AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek FNT Coin alma işlemini tamamlayın.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar