X


Fanfare’le Sosyal Ticareti Keşfedin

22:00
8 Haziran 2018

Bazen bir resim binlerce kelimeyle ifade edemediklerimizi anlatır. Bir video binlerce resmin anlattıklarını izleyicisine daha iyi bir şekilde nakledebilir. Bu gerçeği göz önünde bulunduran Fanfare ekibi, firmaları ve kullanıcıları kolayca bir araya getirecek video paylaşım merkezli özgün bir sosyal ticaret ekosistemi oluşturdu.

Bu yenilikçi ekosisteme birlikte göz atalım.

Mevcut piyasa nasıl işliyor?

Sosyal medya ve e-ticaret terimlerine günlük hayatımızda her geçen gün daha sık rastlıyoruz. Sosyal medyayla etkileşime geçmemiş birisini bulmak her geçen gün daha da imkansız hale geliyor diyebiliriz. Ayrıca dünyamızın giderek e-ticaret cephesine doğru hareket ettiğini ve online ortamlarda yapılan alışverişlerin devasa bir oranla arttığını görüyoruz. Gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru haline gelen akıllı telefonlar yukarıda bahsettiğimiz süreçlerin tamamını destekleyici bir özelliğe sahip.

Dünyamızdaki bu değişimin farkına varan işletmeler ve firmalar online ve dijital pazarlama alanına eskiye nazaran daha fazla bütçe ayırmaya başladı. Öte yandan sosyal medyanın yaygın bir şekilde kullanılması da işletmelerin reklam kampanyalarını uygulama yöntemlerini etkiledi. Sonuç olarak e-ticaret ile sosyal medya ağlarını bir araya getirecek bir platforma ihtiyaç duyulduğunu söyleyebiliriz.

Fanfare’in vizyonu

İçerisinde bulunduğumuz çağda toplumun hemen her kesiminden kullanıcıların severek ve isteyerek video içerikleri ürettiğini ve bunları sosyal medya kanallarında paylaştığını görüyoruz. İşletmeler kendi içeriklerinin tanıtımını yapmak amacıyla bu durumdan faydalanmanın yollarını arıyor. Fanfare işletmelere bu konuda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Fanfare ekosistemi firmalar, sosyal medya fenomenleri ve kullanıcılar arasındaki boşluğa inşa edilmiş bir köprü olarak tanımlanabilir. Platform ERC-20 altyapılı Fan token’ler aracılığıyla çalıştırılıyor.

Fanfare nasıl çalışır?

Kullanıcılar ürettikleri içerikler karşılığında Fan token türünden ödüller kazanacaklar. Ancak kullanıcıların ödül kazanabilmesi için üretilen videoların ilgili firmalar tarafından doğrulanması ya da aynı firmaların bu videoları kendi amaçları doğrultusunda uyarlamaları gerekiyor.

Kullanıcılar ekosistemde bulunan videoları seyrederek ya da beğenerek bu sürece katkıda bulunabilir ve firmaların hangi videoları tercih edeceğine yardımcı olabilirler. Ayrıca kullanıcıların kazandıkları Fan token’leri Fanfare eStore’da bulunan ürünleri satın almak için kullanabilmeleri sağlanmış. Üstelik Fanfare eStore’dan alışveriş yapan kullanıcıları çeşitli indirim fırsatları ve sürpriz ödüller karşılayacak.

Yukarıdaki gibi ifade edildiğinde sistem oldukça basit görünüyor. Ancak bu sistemde doldurulması gereken boşlukların bulunduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medya ile e-ticaret alanlarının iki farklı platform olduğu gerçeğini dikkate alan Fanfare bu iki alanı bir araya getirecek devrim niteliğinde bir yeniliğe imza attı. Geliştirdiği Fanfare Kullanıcı Uygulaması ve Fanfare Firma Uygulaması sayesinde e-ticaret ile sosyal medya alanları arasında köprü kuran Fanfare Blokchain teknolojisinden güç alıyor.

Blockchain teknolojisi Fanfare ekosistemine nasıl güç verecek?

Fanfare; firmaların, içerik üreticilerinin ve tüketicilerin çok amaçlı ve birleştirici bir platformda bir araya gelmelerini sağladı. Fanfare platformunun ortak para birimi olarak ifade edilen ERC-20 token’i FAN içerik üreticileri ve tüketicilere verilecek ödüllerde standart ödeme yöntemi olarak kullanılacak.

Blockchain teknolojisini kullanan Fanfare platformu böylece çeşitli özelliklerden de faydalanmış oluyor. Geleneksel yöntemlerde bulunan “üçüncü taraflara” duyulan ihtiyacı ortadan kaldıran Blockchain platformdaki her işlemin her bir kullanıcı tarafından seyredilebilmesine imkan vererek şeffaf bir ekosistem meydana getiriyor. Akıllı sözleşmeler sayesinde güvenliği temin edilen kullanıcıların kaliteli hizmetler alabilmeleri sağlanıyor.

Aracıları ortadan kaldırarak eşten eşe işlem gerçekleştirebilme olanağı sunduğu için reklam masraflarını da ortadan kaldıran Blockchain teknolojisi firmaların müşterilerine daha düşük maliyetli ve kaliteli ürünler sunabilmelerine imkan tanıyor. Sonuç olarak hem içerik yaratıcıları, hem kullanıcılar, hem de firmalar bu teknolojiden karlı çıkıyor.

WebsiteTwitterTelegramToken Satışı

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar