X

Evdeki Konfor Bozulmadan Kripto Para Sektöründen Pasif Getiri Elde Etmek Mümkün Mü?

16:00
18 Mart 2021
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Kripto para piyasası son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) tüm zamanların rekorunu kırması ile hiç olmadığı kadar çok ilginin odağında kaldı. Kripto para sektörünün rekor üzerine rekor kırması bu varlıklara olan ilgiyi arttırdı ancak bundan en çok kazanç elde etmenin yolu sanıldığı gibi kaldıraçlı işlemler veya başka örnekler olmayabilir. Kripto para madenciliği oldukça kazançlı ve garanti bir yol olsa da alınması gereken ekipmanların ve elektrik kullanımının çok pahalı olması nedeniyle buna giriş yapmak isteyen yatırımcıların heveslerinin kursaklarında kalmasına neden oluyor.

Bulut Madenciliği İle Pasif Getiri Mümkün

Miner Plus şirketinin iddialarına göre, Bitcoin ile diğer Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasına sahip kripto paraların madenciliğini yapmak isteyenlere bir seçenek sunuyor. Miner Plus, bulut tabanlı madencilik hizmeti sunarak “havuz sistemine sahip madencilik” ile bütçe dostu bir yol ortaya koyuyor. Platform isteyenlere günlük ödül de veriyor.

Bulut madenciliği, uzakta kurulu bir veri merkezine erişim sağlayarak ve paylaşımlı işlem gücü kullanılarak yapılan kripto para madenciliği olarak biliniyor. Miner Plus sistemi sayesinde kullanıcılar madencilik donanımı almadan Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Bitcoin SV (BSV) ve Decred (DCR) madenciliği yapabilmekte.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bulut madenciliğinde kullanıcıların kendi donanımlarına sahip olmanın dezavantajlarına kıyasla birçok avantaj bulunuyor. Bunlardan bazıları düşük elektrik ücreti, madencilik donanımı ücretinin azalması, aşırı ısıya maruz kalmama ve madencilik donanımı siparişi için uzun süre beklemek zorunda kalmama şeklinde sıralanabilir.

İster Kısa, İster Uzun Vadeli Bitcoin Madenciliği

Miner Plus tarafından yapılan açıklamaya göre bulut madenciliğine sunulan cihazlar direkt olarak şirketin kendi tesisinde kullanılıyor ve müşterilerin sadece kayıt olup madencilik sözleşmesi yapması gerekiyor. Bu hizmete SSL şifrelemesine sahip iletişim ve çoklu katmana sahip soğuk depolama da dahil. Bütün bunlar güvenliği üst düzeye taşıyor. Buna ek olarak kullanıcılar en son teknoloji ASIC ve GPU madencilik cihazlarını kullanabilir ve günlük ödemeler alabilir.

2015 yılında kurulduğu iddia edilen Miner Plus, 120.000’den fazla müşteri ile aynı zamanda en kalabalık ve en erken kurulan şirketlerden birisi. HashNet altyapısını kullanan platform, isteyenlere uzun vadeli madencilik fırsatı da sunuyor.

MinerPlus buna ek olarak kısa vadeli bulut madencilik kontratlarına da sahip. Kullanıcılar sadece tek bir gün, 7 gün, 12 g ün veya 17 günlük madencilik yapabilir. Bitcoin hashrate’inin 1 günlük ücreti ise 50 dolar olarak belirlenerek %10’luk sabit getiri imkanı sunuor. 12 günlük hashrate için 500 dolar alınırken sabit %12,4 getiri sunuluyor. 17 günlük süreçte ise kullanılan hashrate ücreti 800 dolar oluyor ve sabit %18,15 getiri sunuluyor. Kullanıcılar madencilik getiri hesaplamasından da ne kadar kazanacaklarını ve farklı kripto paraların nasıl getiri sunacağını hesaplayabilmekte.

Kullanıcılar üç adımlı oldukça kolay kayıt olma aşamasını tamamlayıp, günlük kazanç elde etmeye başlayabilir.

Buna ek olarak Miner Plus her bir referans komisyonu için ek getiri sunuyor. Kullanıcılar referans oldukları kişilerden %2 kazanç elde edebilir ve evlerinin konforundan sabit getiri imkanına ulaşabilir.

Kripto para dünyası böyle hızlı geliştikçe bulut madenciliği de bir zamanlar sadece zenginlerin sahip olduğu avantajları herkese açmanın bir yolu olarak ortaya çıkıyor. Minerplus hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için https://www.minerplus.io/ sitesini inceleyebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.