reklamı kapat

Eticket4, 700.000 Dolar Topladığı Ön Satışını Tamamladı

11:45
14 Şubat 2018

Eticket4; ikincil piyasa müşterilerinin spor müsabakaları, konserler, tiyatrolar ve diğer etkinlikler için bilet alıp satabilmelerine olanak tanıyan uluslararası bir eşten eşe piyasa olarak öne çıkıyor. Platformun ICO’sunun ön satış etkinliği boyunca 800 bin token satıldı ve etkinlik planlanandan 9 gün önce tamamlandı. Son rakamlara göre şirket yaklaşık 700 bin dolar değerinde fon toplamayı başardı.

Eticket4 platformu 30 ve 31 Ocak tarihlerinde özel bir satış gerçekleştirdi ve 1 Şubat’ta ICO’sunun ön satış etkinliğini başlattı. Şirket iki hafta boyunca 799,540 ET4 token’i satmayı başardı. Üstelik ön satış etkinliğinin 21 Şubat tarihine dek sürmesi planlanıyordu. Ancak ön satışın üst sınırı olan 800.000 token’e bu tarihten önce ulaşıldı.

ET4 token’ler 0,001 ETH karşılığında satıldı. ETH’nin yanısıra ET4 token’leri BTC karşılığında satın alabilmek de mümkündü. Ön satış etkinliği boyunca dünya genelinden 155 yatırımcı projeye yatırım yaptı. Bu yatırımcılara; ön satışa katılarak %30’a varan oranlarda elde ettikleri bonus token’leri, yatırım yaptıkları zamana ve miktara bağlı olarak dağıtıldı. Şirketin düzenlediği gizli satış esnasında sunulan bonuslar ise %40 oranındaydı.

Eticket4 platformu şu sıralar 27 Şubat 2018 tarihinde başlayıp 23 Mart’a kadar sürmesi planlanan ICO etkinliğine hazırlanıyor. ICO boyunca toplanılması hedeflenen alt sınır 100 ETH iken, üst sınırsa 13.800 ETH olarak belirlendi. Toplamda 30 milyon ile sınırlı olan ET4 token’lerin fiyatı 0,001 ETH değerine sabitlendi. Ayrıca satılmayan bütün token’ler ICO tamamlandıktan sonra akıllı kontrat uyarınca imha edilecek.

Şirket 2018 yılında platformunu uluslararası piyasalara ulaştırmayı düşünüyor. Bu doğrultuda atılan ilk adım geçtiğimiz yıl Rusya’da düzenlenen Konfederasyonlar Kupası’nda atıldı. Eşten eşe piyasa platformu Eticket4 bu sayede Bağımsız Devletler Topluluğu’na ve Doğu Avrupa’ya ulaştı. Şu ana kadar Eticket4 platformu kullanılarak 2.3 milyon dolar değerinde olan toplamda 80 binin üzerinde bilet satıldı.

ET4 Token, müşterilere bilet fiyatlarında indirim kazandıran ve satıcılara benzersiz olanaklar sunan bir kullanım tokeni olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale ücretli bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun