Ethereum’da 30 Milyon Dolarlık Geliştirme

Özet

  • Ethereum Vakfı önümüzdeki yıl ağ Ethereum ağı için 30 milyon dolarlık geliştirme yapacak.
20:00
22 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum Vakfı önümüzdeki yıl Ethereum ağında yapılacak geliştirmeler için 30 milyon dolarlık kaynak ayırdı. Vakıf kaynakların kullanımı için 3 kategori belirledi.

Ethereum Projeleri

Cointelegraph’ın haberine göre üç kategorinin ayrımı şu şekilde:

  • İleride yapılacak projeler için 19 milyon dolar
  • Mevcut projeler için 8 milyon dolar
  • Geliştiricilere destek olmak için 3 milyon dolar

Fonun çoğunluğu client ekipleri, araştırma, belgeleme, iletişimle ilgili Ethereum 2.0 projelerine veya Plasma gibi 2. tabaka projelerine gidecek. İlk olarak Vitalik Buterin ve Joseph Poon tarafından 2017 yılında teklif edilen Plasma; otonom akıllı sözleşmelerin kullanıldığı, Ethereum ağına hizmet eden bir ölçeklenme çözümü. White paper’a göre Plasma “Ethereum Blockchain’inin dünya çapında merkezsiz finansal uygulamaların önemli bir kısmını temsil etmesine” olanak tanıyacak.

Ethereum Vakfı

Ethereum Vakfı 30 milyon dolarlık geliştirme bütçesini ilk olarak 10 Mayıs’ta, ConsenSys’ın düzenlediği Ethereal Summit’te duyurmuştu. Ethereum icra direktörü Aya Miyaguchi ES’de vakıf olarak Ethereum’a akademik katkı sağlamayı amaçladıklarını, üst düzey araştırmacılarla geliştiricilerin ilgisini çekeceklerini ve akademik ekiplerle organizasyonlara bağışlar yapacaklarını açıkladı.

Ethereum Vakfı bunun yanı sıra Ethereum topluluğuna hizmet eden web sitesi Ethereum.org’un nisan sonunda yeni bir yüzle açıldığını duyurmuştu. Sitenin Ethereum topluluğunun yarattığı içerikler, Ethereum araçlarının kullanılması için hazırlanmış belge ve eğitici videolarla dolu bir havuz işlevi görmesi amaçlanıyor.

Son olarak Ethereum haberimizin hazırlandığı sırada %0,59 artışla 252,90 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI