X


Ethereum Fiyatı: ETH Günü Kurtaracak!

Analistlere göre Ethereum’da yakın zamanda artış performansı başlayacak.
08:09
11 Kasım 2020

Ethereum (ETH), yaz aylarını Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstererek geçirdi. Ancak bu eğilim sonbahar ayları gelir gelmez tersine döndü. Yükseliş performansına geçen Bitcoin ve DeFi token’larında yaşanan düşüşler piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para biriminin BTC karşısında güç kaybetmesine sebep oldu.

Ethereum Günü Kurtaracak

Grafiklere göre, Bitcoin’in bir konsolidasyon aşamasında olduğu bu dönemde Ethereum BTC karşısında güçlenebilir. Bu konuda yatırımcıların takip etmesi gereken bazı önemli kilit seviyeler ve destek seviyeleri bulunuyor. Eğer sahip olunan destek seviyeleri kaybedilmeden önemli direnç seviyeleri aşılırsa Etheruem’da bir yükseliş performansından söz edilebilir.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 15.980 dolara ulaşan bir ralli başlattı ve sonrasında yaşanan düzeltme ile BTC’den elde edilen karlar altcoin’lere dönmeye başladı. Bu da geçtiğimiz günlerin trend altcoin’lerinin Bitcoin karşısında yeniden güç kazanmaya başlamasını sağladı. Dolayısıyla şu anda başta Ethereum olmak üzere bazı altcoin’ler yeni önemli seviyeleri test etmek için çaba gösteriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunların yanında grafiklere bakıldığında Ethereum’un 2016 yılına uzanan önemli bir direnç seviyesini geri kazandığı ve o noktadan sonra güçlenmeye devam ettiği görülüyor. Analistlere göre bu noktada eğer ETH bir yükseliş girişiminde daha bulunur ve önemli direnç seviyelerinin üstesinden gelirse altcoin’lerde de BTC’ye karşı bir yükseliş grafiği başlayabilir.

Teknik analistlere göre, Ethereum aylık destek seviyesini korumaya devam ederse, ters bir head and shoulders grafik oluşumunun tamamlanmasına yol açabilir. Bu tür bir grafik modeli ise genellikle Ethereum’da BTC’ye karşı daha uzun bir toparlanmaya işaret edebilecek bir dip modeli olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin Düşüşü Korkutmalı Mı?

Ethereum fiyatını artışa geçirebilecek ve sonrasında altcoin’leri de yükseltme potansiyeline sahip BTC geri çekilmesi her ne kadar endişelere sebep olsa da tecrübeli yatırımcılara göre bu durum sağlıklı piyasa için gerekli bir durum. Çünkü eğer BTC herhangi bir düzeltme yapmadan ilerleseydi düşüş de çok sert olacaktı. Ama şu anda yapılan düzeltmelerle daha sağlıklı bir adım atılmış oluyor ve daha sağlam bir rallinin önü açılıyor.

Bunlara ek olarak BTC’deki bu geri çekilme altcoin’lere de şans tanımış oluyor. Dolayısıyla Bitcoin geri çekilmesi ve konsolidasyonu ile başta Ethereum olmak üzere kendisini toparlaması ve sonrasında altcoin’lerin de ETH’u takip etmesi bekleniyor.

Bunlara ek olarak Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar da ETH için oldukça önemliydi. CZ 32 ETH alabileceğini dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar