Ethereum (ETH) Fiyatı Yıl Bitmeden 5.000 Dolara Dokunabilecek Mi?

Ethereum fiyatı 3.687 dolar seviyesinden sıçrarken yıl sonunda kadar ATH belirleme hedefini canlı tuttu.
17:56
18 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler ikinci kripto para Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından genel piyasa trendinin aşağı yönelmesiyle kan kaybetti. O zamandan bu yana ETH fiyatı, boğaların toplanabileceği ve fiyat hareketini destekleyecek kadar güvenli bir zemin arıyor.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Ethereum fiyatı 3.687 dolar seviyesinden sıçrarken yıl sonunda kadar ATH belirleme hedefini canlı tuttu. Ethereum boğaları, varlık fiyatının belirsiz yöne ve hareketi sonucunda kontrolü ele almaya çalışıyor. ETH, bir hafta içerisinde %10’luk bir fiyat değişimi izleyerek yılın son bölümü adına yeni bir düşük seviyeyi yakaladığı için cılız ve zayıf eller olarak lanse edilen yatırımcılardan kurtuldu.

Ancak boğalar, ABD merkez bankasından gelen ton değişikliğinin akabinde 3.687 dolardan fırsat trenine atladı. Bununla birlikte 4.063 doların üzerinde çıkmak adına girişimler sürüyor. Ayrıca boğaların bu hızı RSI göstergesini çok fazla ısındırarak ETH fiyat hareketinin 2021 için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasını engelleyebilir.

2022’de Beklenen Seviye

Uzmanlara göre yeni yılda Ethereum 5.000 dolar seviyesine ulaşabilir. Bu bağlamda 2022 ETH için rekor seviyeleri gözlüyor ve daha fazla yatırımcı ilgisi, satın alma baskısı gibi faktörlerin boğaların eline geçmesi bekleniyor. Bu rallinin önüne geçebilecek şey daha olumsuz Omicron veya diğer COVID ile ilgili manşetlerden gelecek olan genel risk duyarlılığı üzerindeki baskı olacaktır.

Likidite azalırken yatırımcıların pozisyonlardan çıkması işi zorlaştırabilir. ETH fiyatı ile daha fazla satışı tetikleyebilecek ani düzeltmelere neden olabilir. Öte yandan 3.391 dolar testi, en büyük altcoin fiyatını 3.000 dolarlık psikolojik destek seviyesine itebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar