X


“Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Her Şey Değişebilir”: Uzman İsim 5 Sebebi Açıkladı

Ethereum fiyatı büyük bir ralliye mi hazırlanıyor?
18:44
9 Kasım 2020

Ethereum (ETH) fiyatı yakın zamanda çakılan Bitcoin’e karşı ciddi bir yükseliş elde etti ve kısa süre içerisinde 461 dolar seviyesine kadar yükseldi. İlk olarak 400 dolar, bunun devamında 420 dolar ve son olarak 460 dolar dirençlerini kırmayı başaran ETH/USD işlem çifti dün yeniden düşüş trendine girse de analistler ve teknik göstergeler yükselişin yakın olduğuna işaret ediyor.

Ethereum, BTC Karşısında Üstün Çıkabilir

ETH fiyatı özellikle Kasım ayının ilk haftasında BTC fiyatı karşısında ezilse de bunun devamında kendine gelip BTC karşısında değer kazanmıştı. Tanınan kripto para analisti Steve ise Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde ETH fiyatının yükselişine işaret eden beş önemli unsur keşfettiğini vurguladı.

ETHEREUM FIYAT

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analist, ilk olarak Ethereum’un teknik grafiğinde oldukça olumlu ve yükseliş odaklı yeşil bir mum oluşumu gördüğünü, bunun daha önceki düşüş odaklı mumu iptal ettiğini belirtti. Analist söz konusu açıklamasının devamında ETH/BTC işlem çiftinin de RSI indikatörüne göre yakında yükselişe geçeceğini vurguladı. RSI’ye bakıldığında pozitif uyumsuzluk oluştuğunu belirten analist gerçekten de haklı olabilir.

Üçüncü sebep olarak 200 günlük hareketli ortalamayı örnek gösteren Steve, işlem çiftinin yeniden önemli seviyelere gelmek için hazırlıklara başladığını düşünüyor. Yükseliş trendinin iyi bir hacim ile devam ettiğinin de altını çizen kripto para analisti, ETH/USD fiyatının rekora koşmaması için hiçbir neden olmadığını vurguladı. Son olarak herkesin tahmin ettiği gibi ETH 2.0, ünlü analiste göre asıl kırılmayı gerçekleştirebilir ve her şey değişebilir.

Her şey planlandığı gibi giderse ETH 2.0 güncellemesinin Aralık ayında aktif edilmesi bekleniyor. Ölçeklenebilirlik sorunundan tamamen kurtulacağı bilinen Ethereum, bu önemli güncelleme ile beraber rekor bir artış yaşayabilir.

Uzmanlar ise toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para biriminin 500 doların üzerine çıkması durumunda tamamen yeni bir ralliye başlayacağını düşünmekte. ETH/USD  işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise 447 dolardan işlem görmekte ve 460 dolar direnci altında takıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar