X


Ethereum (ETH) 10.000 Dolar Olacak! Kripto Kahini Nedenlerini Sıraladı!

Ethereum (ETH) ne zaman 10.000 dolar olacak? Ünlü analist fiyat hedefinin gerekçilerini sıraladı!
21:05
17 Eylül 2021

Tanınmış kripto para analistlerinden Lark Davis bugün Ethereum yatırımcılarına müjdeyi verdi. Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen Davis, fiyatın 10.000 doları göreceğine inanıyor. Bunun olması için birçok haklı gerekçesi olduğunu savunan analist tek tek nedenleri sıraladı. Peki Ethereum (ETH) 10.000 dolar olabilir mi?

Ethereum (ETH) Fiyat Yorumu

Lark Davis öncelikle grafikteki direnç zayıflıklarına değiniyor. İnsanların daha fazla Ethereum (ETH) almaya istekli olduğunu düşünen Davis 3.426 dolar ile 3.536 dolar arasında 10 milyon ETH alındığını söylüyor.

“İnsanlar bu seviyelerden ciddi miktarda Ethereum (ETH) aldı. Fiyat yükseldikçe dirençler zayıflıyor, grafikte fiyatın önü açılıyor. Bu zayıf dirençler fiyatın hızla patlayabileceğini gösteriyor”.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu fiyat hedefinin oluşmasında diğer önemli sebep ise sürekli olarak azalan arzdır. Bildiğiniz üzere Ethereum Londra Güncellemesi ile ağdaki işlemlerden elde edilen ücretlerin bir kısmının yakılmasını sağlıyor. Doğal olarak arz da sürekli olarak azalıyor, geçtiğimiz günlerde yakılan miktar tam 1 milyar dolara ulaştı. Sadece 40 günde yakılan miktar birçok altcoinin toplam piyasa değerini aşıyor.

Üçüncü neden ise Arbitrum’un şaha kalkmasıdır. Layer2 çözümü olan Arbitrum’da kilitli varlık miktarı tam 3,4 milyar dolara ulaştı.

Ethereum 2.0 stake sözleşmesine bağlı varlık miktarı ise 7,6 milyon Ethereum (ETH)’a ulaştı.

“İnsanlar stake ödüllerine yoğun ilgi gösteriyor, zaman geçtikçe daha fazla yatırımcının stake yaptığı görülüyor”.

Elbette daha fazla stake, borsalardaki sıcak varlıkların azalması anlamına geliyor.

Ethereum (ETH)

Bitcoin ve neredeyse tüm kripto paralar akşam saatleri itibariyle bir miktar geri çekildi. Ethereum (ETH) halen 3.400 doların üzerinde alıcı buluyor. Genel piyasa beklentisi sebebiyle bir miktar satış olsa da bunun düşük hacimli olduğu görülüyor.

Dört saatlik grafikte RSI ciddi anlamda düşmüş durumda fiyatın buradan sert bir yükseliş yapma ihtimali kuvvetli, elbette Bitcoin (BTC)’in daha fazla düşerek piyasayı aşağıya çekmemesi gerekiyor. Yukarıda da Lark Davis’in bahsettiği gibi fiyatın yükselmesi için çok fazla sebep var. Ancak piyasa Bitcoin tarafından domine edilmekten kurtulamadı ve uzun süre daha durum böyle devam edecek. Projeye inanan uzun vadeli Ethereum yatırımcıları yaklaşık 1 dolardan beri ETH tutmaya devam ediyor. Daha şanslı olanlar 100 dolarlı maliyetlerden sepetlerini koruyor, birkaç yıl içinde Ethereum (ETH) çok hızlı arttı önümüzdeki yıllarda ne olacağını göreceğiz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar