X


Ethereum Bitcoin’e Karşı Yüzde 100 Değer Kazanabilir Mi?

Ethereum (ETH) 2020 yılında Bitcoin'e karşı değer kazanabilecek mi?
19:00
24 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bir analistin yorumlarına göre yakında ciddi bir yükseliş yakalayabilir. 2019 yılında bütün gözler lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) yükselişi ve 14.000 dolardan düşüşüne çevrilmiş olsa da, ETH/BTC işlem çifti yakında büyük bir gündem maddesi haline gelebilir.

Ethereum 2020 Yılını Bekliyor!

 Tanınan kripto para analistlerinden CryptoWolf, ETH/BTC işlem çiftinin önümüzdeki aylarda bir kırılma ve yükseliş yaşayabileceğinin altını çizdi. Haftalık göreceli güç endeksi ve MACD gibi birçok teknik indikatörün Ethereum lehine olduğunu söyleyen kripto para analisti, aslında 2020 yılı ile ciddi bir yükseliş yaşayacağı düşünülen ETH için benzer bir yorumda bulunmuş oldu.

Istanbul hard fork’unu tamamladıktan sonra gözünü tamamen Ethereum 2.0’a geçişe çeviren ETH topluluğu, 2020 yılında gerçekleşeceği tahmin edilen Bitcoin blok ödülü yarılanmasına karşı bu kozu ileri sürebilir. Temel olarak Proof-of-Work (iş ispatı) algoritmasından, Proof-of-Stake (PoS) algoritmasına geçecek olan Ethereum, bu güncelleme ile ya tamam ya da devam diyecek. Analistler ise ölçeklenme sorununu çözeceği düşünülen ETH’nin sıçrama yapacağına yönelik tahminler ileri sürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar