X


Ethereum Bir Konuda Daha Bitcoin’i Geride Bıraktı

Açıklanan son rakamlara göre Ethereum bir konuda daha Bitcoin’i geride bıraktı.
09:56
30 Temmuz 2020

Ethereum son zamanlarda sergilediği güçlü performans ile birlikte 300 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu durumda, içinde varlık bulunduran ve karda olan Ethereum adres sayısının, içinde varlık bulunan Bitcoin adres sayısının üstüne çıkmasını sağladı. Blockchain istatistikleri, kardaki toplam ETH adresi sayısının 31.86 milyon olduğunu, içinde Bitcoin olan toplam adres sayısının ise 30.83 milyon olduğunu gösteriyor.

Ethereum Yatırımcıları Karda

Ethereum’un (ETH) 300 doların üzerine çıkması ile birlikte on-chain veriler de büyük ölçüde güçlendi. İstatistiklere göre ETH 300 doları görmeden önce çok fazla yeni adres açıldı ve bu adresler 300 doların altından alım yapmış oldu. Dolayısıyla şu anda bu adreslerin hepsi karda.

Öte yandan Temmuz 2019’da ETH fiyatlarının bugünkü fiyatlara benzer şekilde yüksek seviyelere ulaşmasıyla, sadece 13.5 milyon adres yada adreslerin %50’den azı kar elde ediyordu. Ethereum “hodlers” veya varlığı bir yıldan uzun süre elinde tutanların sayısı da son on iki ay içinde 10 milyon arttı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Wrapped Bitcoin

Ethereum‘un artan kullanım vakaları için bir başka sağlam temel, ağda tokenleştirilen Bitcoin miktarı olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin tokenlaştırılması ya da wrapped, varlığın merkezi olmayan finans alanında ve Ethereum ve ERC-20 standardına dayanan uygulamalarla kullanılmasını sağlıyor. DeFi’nin göz alıcı büyümesi ve yield farming  fırsatlarıyla BTC sahipleri de bu fırsatı kaçırmak istemediler.

Sonuç olarak, Ethereum’da 20.000’den fazla BTC tokenleştirildi. Btconethereum.com’a göre bu rakam bugünkü fiyatlarla 223 milyon dolar değerinde BTC’ye denk geliyor. Geliştirici Josh Stark’ın bahsettiği gibi, bu Lightning’de kilitli olanın 20 katı ve Blockstream’in likiditesinden sekiz kat daha fazla.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar