Reklam

Eski Apple Mühendislerinin Kurduğu WCX Borsasıyla Tanışın

İki eski Apple mühendisinin kurduğu yeni nesil WCX borsasıyla tanışın.
12:09
17 Nisan 2019
Okuma Süresi: 5 Dakika
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

İsviçre merkezli WCX borsası iki eski Apple çalışanı Amatsu Soyonobu ve Tagawa Hayashida tarafından uzun bir geliştirme süreci sonunda kuruldu. Aynı zamanda XT isimli kendine ait bir token’ı bulunan WCX; kullanıcılara yalnızca BTC kullanarak finansal piyasalarda işlem yapma olanağı tanıması bakımından benzersiz bir borsa. WCX kripto para borsalarındaki hız ve yatırım tecrübesini genellikle geleneksel broker’ların sunduğu geniş kapsamlı piyasalarla buluşturuyor.

WCX Kripto Para Borsası

Eski Apple mühendisleri tarafından 2018’in sonlarında kurulan borsa 170’in üzerindeki ülkeden çok sayıda yatırımcının ilgisini çekti ve muazzam bir büyüme dönemi yaşadı; borsadaki işlem hacmi 5 milyar dolar bandını geçti.

WCX Nasıl Çalışır?

Piyasada bir fiyatın artış yaşayacağını düşünüyorsanız long pozisyonu alırsınız, yani alım yaparsınız. Şayet bir fiyatın düşüş yaşayacağını öngörüyorsanız short pozisyonu alırsınız; satış yaparsınız. Öngörünüzde isabetli veya başarısız olduğunuzu BTC cinsinden karınız veya kazancınız gösterir.

Örneğin Apple hisselerinde 10 BTC’lik bir alım pozisyonu açtınız ve fiyat %10 arttı. Kazancınız %10 × 10 BTC = 1 BTC olur.

Temel Özellikler

Yüksek likidite: İşlemler doğrudan ortak bir likidite havuzuyla eşleştirilir (emir defterleri yoktur), yani performans düşüşü yaşanmaz ve işlemler bütünüyle kota edilen fiyattan gerçekleşir.

Sıfır işlem ücreti: İşlemlerde, para yatırma ve çekmede kullanıcılardan işlem ücreti kesilmez.

Güvenlik: WCX; fonların ve verilerin güvende olduğundan emin olmak için kapsamlı bir güvenlik mekanizması geliştirdi. Platformda fonların %98’inden fazlası offline ortamda, soğuk depoda tutulur ve sıcak cüzdanlar hırsızlığa karşı sigortalanmıştır. İletişim tamamen şifrelidir ve 2 aşamalı kimlik doğrulamayı açabilirsiniz.

100’ün üzerinde piyasa: Kripto paralarda, hisse senetlerinde, forex’te, altında, petrolde ve çok daha fazla opsiyonda işlemler yapabilirsiniz. Yalnızca kriptolara bağlı kalmanıza gerek yok. Dünyanın herhangi bir yerinde fırsatları avantajınıza çevirmek için artık BTC’lerinizi kullanabilirsiniz.

Short: İstediğiniz markette long ve short pozisyon alabilirsiniz. Short pozisyonda fiyatlar düştüğünde kazanca geçersiniz.

Kaldıraç: Potansiyel karınızı katlamak için 300 kata kadar kaldıraç fırsatından yararlanabilirsiniz. Kaldıraçsız işlemler de yapabilirsiniz; karar tamamen sizin.

Kullanım kolaylığı: İşlem paneli oldukça basittir. Üye olup hesabınızı doğrulattıktan sonra anında para yatırabilir ve işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Para yatırma ve çekme süreci standarttır, bir başka BTC adresine çekim yapar ve başka BTC adresinden para yatırırsınız.

Fonlar hesabınıza yansıdıktan sonra sağ taraftaki listeden kendinize bir market seçin. Seçim yapabileceğiniz çok sayıda market bulunmaktadır: ETH ve LTC gibi kripto paralar, AAPL ve TSLA gibi hisse senetleri, EUR ve JPY gibi geleneksel para birimleri ve altın ve petrol gibi emtialar.

Kendinize bir market seçtikten sonra ilk işleminizi yapmaya çok yakınsınız. Fiyat tarihine göz atmak ve işlem sürecinde en iyi kararı vermek adına destek ve direnç noktaları gibi teknik analizler yapmak için fiyat tablolarını kontrol edebilirsiniz.

Bir işlem yapın: Soldaki kutudan miktarı (amount) belirleyin, sonra fiyatın yükselmesini bekliyorsanız Buy’a (satın al); düşmesini bekliyorsanız Sell’e (satış yap) tıklayın. Minimum işlem boyutu 0,001 BTC olarak belirlenmiştir.

İşlem gerçekleştikten sonra hem Positions (Pozisyonlar) panelinde hem de tabloda görünür.

Kar ve zarar takibi (P/L): Aldığınız pozisyondaki P/L dengesini Positions panelinden eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz. Pozisyonunuzu kapamaya ve bakiyenize karı veya kazancı yansıtmaya hazır olduğunuzda pozisyonun yanındaki X ikonuna tıklayın.

Kara geçme (TP) ve stop loss (SL): İstediğiniz fiyattan pozisyonunuzu otomatik olarak kapamak için bir TP ve SL limiti belirleyebilirsiniz.

Bir pozisyonu kısmen kapama: Bazen pozisyonun tamamını değil de bir kısmını kapamak istersiniz. Bunu yapmak için pozisyonunuzu daha küçük pozisyonlara bölebilir, sonrasında onlarla ayrı olarak ilgilenebilirsiniz.

Bekleyen emirler: Ayriyeten belirlediğiniz fiyattan gerçekleşecek emirler vermeyi tercih edebilirsiniz. Bunu yapmak için Advanced’e (Gelişmiş) tıklayın ve emrinizi girmeden önce Price’ı (Fiyat) belirleyin.

Keşfedebileceğiniz birçok özellik mevcut olsa da temel opsiyonlar basit ve karmaşıklıktan uzak. Eğer yeni bir yatırımcı iseniz demo modunda başlayabilir; risk unsuru olmadan, hayali (gerçek dışı) bir bakiyeyle işlemler yapabilirsiniz. Size demo modunda 10 BTC verilir. Gerçek olmayan bu miktarla istediğiniz işlemi yapabilir ve yatırım yapmanın mantığını gerçek bir borsada, kendi kendinize öğrenirsiniz.

Platform Ekibi

İsviçre merkezli WCX borsası, her ikisi de eski Apple mühendisi olan Amatsu Soyonobu ve Tagawa Hayashida tarafından kuruldu. Piyasadaki ilk Bitcoin kullanıcıları arasında yer alan ikili, Bitcoin için gerçek dünyada kullanım durumlarının olmamasından hiç memnun değildi. Dolayısıyla 2017’de işlerinden ayrıldılar ve sıradan insanların hiçbir ücret ödemeden Bitcoin’le birçok markette işlem yapması için WCX’i kurdular.

Bitcoin’in işlemlerde, para yatırmada ve çekmede kullanıldığı WCX yatırımcılar için kripto para işlemleri yapmanın en kolay ve hızlı yollarından biri. Yatırımcıların keyifle kullandığı platform 5 milyar doların üzerinde işlem hacmine ulaşmayı başardı.

Bu linke tıklayarak 100 bin elit yatırımcının arasına katılın ve WCX maceranızı başlatın.

TwitterTelegram

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar