Reklam

EOS ve XLM Analiz: EOS ve Stellar’da Önemli Teknik Seviyeler!

Piyasada bir toparlanma yaşanırken son zamanların en çok takip edilen kripto para birimlerinde de yukarı yönlü ivmeler var. 
08:05
18 Mart 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haftaya düşüşle başlayan kripto para birimleri hafta ortasında bir toparlanma hareketi sergiliyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 24 saatte %5,5 yükselerek 58.800 dolar seviyesine gelirken piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) %3,5’lik yükseliş ile 1.830 dolarda işlem görüyor.

Peki, son zamanların en çok takip edilen kriptoları EOS ve XLM’de son durum ne, kripto para birimlerini ne bekliyor?

EOS Ana Destek ve Dirençler

Salı günü %6’nın üzerinde bir yükseliş kaydeden EOS, Çarşamba gününü nispeten stabil geçirdi ve gün boyunca küçük bir yükseliş yaşandı. Çarşamba günü fiyatın 3,85 dolar ile 4,21 dolar aralığında seyretti. Piyasa değeri bakımından en büyük 25. kripto para olan EOS, yazının yayına hazırlandığı sırada 4,15 dolardan işlem görüyor.

Analistlere göre, 4,1895 dolarlık seviye EOS için ana direnç seviyesi olarak işlem görüyor. Bu seviyenin güvenle aşılabilmesi için de EOS’un 4 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalması gerekiyor. Bununla birlikte EO’sun şu anki fiyat seviyesinin üzerine çıkabilmek için piyasada güçlü bir destek alması gerektiği de düşünülüyor.

Analistler EOS‘ta ikinci ana direnç seviyesinin 4,2912 dolarda olduğunu ifade ediyor ve bu direncin yukarı yönlü kırılması 4,30 dolarlık seviyenin üzerinin görülmesini sağlayabilir. Ancak eğer 4 dolarlık önemli seviyenin altına doğru bir düşüş yaşanırsa fiyatın 3,7 dolara kadar gerileme ihtimali olduğu da ifade ediliyor.

Stellar’da Sinyaller Karışık

Analistler Stellar’da (XLM) karışık sinyaller alındığını ifade ediyor. Çarşamba günü %1,74 gibi küçük bir yükseliş yaşayan XLM, yazının yayına hazırlandığı sırada 0,40 dolar bandında işlem görüyor.

Analistler ilk büyük desteğin 0,3752 dolarda olduğunu ancak XLM’in şu anda 0,3864 dolarlık seviyede destek bulduğunu ifade ediyor. XLM’in ilk ana direnç seviyesinin 0,4098 dolar olduğu ve 0,3984 doların altına düşüşten kaçınması gerektiği düşünülüyor.

Bu iki önemli seviyenin korunması halinde XLM’in 0,42 dolarlık ikinci direnci test edebileceği düşünülüyor. Ancak iki önemli seviyenin altına doğru yapılacak bir hamle 0,38 dolara kadar geri çekilmeyi beraberinde getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar