EOS Fiyatı Yeniden Hareketlendi: EOS Teknik Analizi Ne Gösteriyor?

EOS fiyatının yükselişi ile ilgili kritik noktalar.
17:11
12 Mayıs 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) gibi rakiplerin rekor kırdığı günlerde yükseliş elde etmekte zorlanan EOS, son 24 saat içerisinde %60 yükseliş elde etti ve bütün tahminleri geçersiz kıldı.

Block.one’ın Yeni Ortaklığı, Fiyata Yaradı

Block.one’ın 4 milyar dolarlık ICO yaparak piyasaya sürdüğü EOS, büyük beklentiler yaratsa da yıllar boyunca bunların önemli bir kısmını gerçekleştiremedi. Altcoin rallisinde bile yerinde sayan ve dirençleri kıramayan EOS, şimdi ise 10 milyar dolarlık fonlama ile adeta geri döndü!

Block.One tarafından yapılan 10 milyar dolarlık fonlama toplandığı açıklaması, EOS fiyatının %63’e kadar yükselmesini sağladı. EOSIO blockchain ağı üzerinde yeni bir kripto para borsasının oluşturulacağı ve fonlamaya katılanların arasında Thiel Capital gibi şirketlerin bulunması fiyatı bir anda hareketlendirdi.

EOS İçin Direnç ve Destek Seviyeleri

Peki EOS teknik analizi böylesine ani bir yükseliş sonrasında tam olarak neye işaret etmekte? EOS grafiğine bakıldığında ilk direnç noktasının 14,85 dolarda yer aldığı ve bunun aynı zamanda 1.414 Fibonacci noktasına denk geldiği görülüyor. Bunun devamında ise 1.618 Fib noktasına denk gelen 16,50 dolar ile 1.272 Fibonacci noktasına denk gelen 17,75 dolar önemli dirençler olarak gözüküyor.

EOS’un son direnci kırması ise tüm zamanların rekoruna ulaşarak keşif aşamasına geçmesini sağlayabilir. Tabii ki piyasanın genel bir düşüş yaşaması durumunda ise EOS’un destek noktaları dikkate alınmalı.

EOS/USDT teknik analizine bakıldığında ise 13 doların önemli bir destek olduğu söylenebilir. EOS, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 12,75 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisindeki yükselişinde kayıplar yaşadı.

EOS İçin Düşüş Sinyali

EOS için 13 dolar desteğinin altında ise 12,30 dolar, 10,78 dolar, 10 dolar ve son olarak 9,55 dolar seviyeleri önemli olarak görülmekte. EOS için RSI indikatörü ise düşüş odaklı bir uyuşmazlık yaşandığını göstermekte ve yeni RSI sinyali ile beraber fiyat yeniden 10 doları görebilir.

EOS, BTC karşısında ise yatay seyreden lider kripto para biriminden dolayı yeniden 16.000 SAT seviyesini geçip 26.190 SAT seviyesine geldi. Bunun devamında 22.900 SAT seviyesine çekilen EOS’un BTC karşısında önümüzdeki günlerde yükselişini devam ettirmesi beklenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar