En Sessiz Kalanlardan Biriydi! İlk 10’daki Altcoin Sürpriz Yapabilir!

Özet

  • Popüler altcoin Ocak rallisinde beklendiği kadar yükselmedi ancak fırsatı şimdi yakalamış olabilir. Fakat bu seviyeler önemli.
19:00
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük altcoinler arasında yer alıyor ancak Bitcoin’in yüzde 60 arttığı ortamda o sessiz kaldı. Çoğu altcoin %200’ün üzerinde kazançlar görürken popüler akıllı sözleşme platformu mütevazi yükselişler yaşadı. Üstelik devam eden ağ geliştirme çalışmaları onun potansiyelini gözler önüne seriyor.

Cardano (ADA)

Akıllı sözleşme platformları arasında en büyük piyasa değerine sahip projelerden biri Cardano’dur. Daha da önemlisi 2021 yılı sonunda bu yetenekleri kazanmış olmasıdır. Bununla birlikte yeni ağ güncellemeleriyle akıllı sözleşme yeteneklerini iyileştirmeye devam ediyor. Son yükseltme 2 gün önce sevgililer gününde tamamlandı. Bu bize eğer Cardano daha fazla geliştirici çekebilirse ağdaki aktif projelerin sayısı artacağı için fiyatının uzun vadede yükselebileceğini söylüyor. Ayrıca kısa süre önce ağdaki DeFi ekosistemini desteklemek için ilk stablecoin projesi olan DJED de duyuruldu. Tüm bunları üst üste koyduğumuzda Cardano için bir nebze iyimser olabiliriz.

Fakat bir sorun var. Çoğu altcoin devasa artışlar görürken Cardano sessiz kalmayı tercih etti. Kripto paraların bir kısmı 2022 başındaki seviyelerine kadar yükselmiş olsa da ADA Coin halen FTX çöküşü dönemindeki fiyatların yakın seyrediyor. Bu yakında değişebilir.

ADA Coin Yorumları

ADA Coin Şubat ayına düşüşle girdi. Birkaç destek seviyesinin yanı sıra yükselen trend çizgisinin (beyaz) de altına indi. Ancak, destek seviyelerini korudu. Bitcoin 24.000 doların üzerine çıktıktan sonra toparlanma hızlandı ve son 24 saatte %10’a yakın artışla zirveyi işaretledi. Yükseliş yapısı 0,4214 dolarlık direncin test edilmesini sağladı. Fiyat 0,4213 dolardan geri döndü. Şimdilik önemli destek seviyesi olan 0,4023 dolara düştü ve eğer bunun altında daha fazla kapanış gelirse 0,3921 dolara kadar düşebilir. Bitcoin cephesinde belirsizlik hakim, herkes fiyatta ani düşüş beklerken BTC güçlü kaldı ve 24.400 doların üzerinde alıcı buluyor.

Eğer BTC cephesindeki güçlü duruş devam ederse fiyatın 0,4050 dolarlık direncin üzerindeki kapanışlarla 0,4213 ve 0,4376 dolara ulaştığını görebiliriz. Nihai hedef ise 0,53 dolar üzeri olacaktır. Ocak rallisinde beklenen performansı gösteremeyen ADA Coin’in sürpriz yaptığını görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI